Шлях умиротворення агресора не розглядається – що розповів міністр оборони Резніков у Верховній Раді (Відео)

Олексій Резніков

Резніков назвав кількість військ на кордоні та можливу дату вторгнення

Чи наважиться Росія на широкомасштабну війну проти України? Що фіксує розвідка та коли чекати ескалації? Про це у парламенті звітував новопризначений міністр оборони Олексій Резніков. В опозиції ж виникло чимало запитань до чільника відомства. Зокрема, чи готова українська армія протистояти в такому конфлікті? Про запитання депутатів та відповіді міністрів дізнавалася журналістка “5 каналу” Ірина Сисак. 

Коли Росія може піти в наступ та наскільки готове українське військо дати відсіч? Про це у своєму першому звіті депутатам розповів нещодавно призначений міністр оборони.

Місяць як на посаді, Олексій Резніков прийшов до парламенту зі звітом. У напівпорожній залі доповідає про обороноздатність країни. Депутати запросили, бо занепокоєні численними повідомленнями про скупчення російських військ на кордонах. Бентежить нардепів і ризик повномасштабного вторгнення.

Міністр оборони підтверджує, інформація української розвідки збігається з повідомленнями міжнародних партнерів. Росія концентрує сили в анексованому Криму та на східних кордонах. За даними Резнікова, на підходах до України перебуває 41 батальйонно-тактична група – у повній бойовій готовності.

“Сумарна кількість військ на території РФ, а також на тимчасово окупованих територіях, які можуть бути задіяні до ескалації, сьогодні оцінюється в 94,3 тис. осіб. В Росії стартував зимовий навчальний період, противник розпочав навчання поблизу України, активізував розвідку, перевіряє зв’язок”, – заявляє міністр оборони Олексій Резніков.

Міністр запевняє, наша розвідка тримає ситуацію під контролем і пильно спостерігає за маневрами ворога. Допомагають і міжнародні партнери. Водночас Рєзніков констатує, що ймовірність ескалації є!

“Найбільш вірогідним часом досягнення готовності для ескалації буде кінець січня, ескалація є вірогідним сценарієм, але не обов’язковим, наше завдання відвернути його. Шлях умиротворення агресора не розглядається, у разі потреби Україна дасть відсіч”, – каже Резніков.

Але чи вистачить на армію коштів – запитує опозиція. Мовляв, бюджет на безпеку та оборону на 2022-й заклали недостатній.

“Чому цей бюджет не було збільшено в рази, розуміючи повномасштабне вторгнення РФ? Ми розуміємо, що це загроза №1, щоб їй протистояти, потрібні кошти, потрібно закуповувати зброю, при необхідності мобілізовувати особовий склад”, – каже нардеп “Голосу” Роман Костенко.

І тут у фракціях меншості цікавляться зарплатами військовослужбовцям. З огляду на й без того рекордну суму на безпеку та оборону, з нового року оплата праці воїнам значно не збільшиться.

“Сьогодні в середньому солдат отримує 10 200, а середня мінімальна можливість – заробляти 14 300. Моє завдання – на третину збільшити, але треба плюс 18 мільярдів, їх у бюджеті немає”, – пояснює Резніков.

Інше питання – державне оборонне замовлення. Цьогоріч із його ухваленням значно затягнули. Чи добре озброєна армія та чи використали всі кошти на 2021, питають депутати. Міністр зізнається, з виконанням відстають, понад 3,5 мільярди і досі не освоєні.

“У якому стані? Як ви його оцінюєте? Скільки нових контрактів було укладено? Скільки в процентному відношенні виконується?” – питає Ірина Фріз з “Європейської Солідарності”.

“На 85% за зобов’язаннями вже виконано оборонного замовлення, залишилося 4 банківські тижні, за які ми плануємо закрити повністю всі плани, які закладені в ДОЗ”, – каже Резніков.

Захиститися від ворога має допомогти не лише зброя, а й стіна. Її уряд планує зводити вздовж кордону з Росією та Білоруссю. З боку останньої – ще й загроза вторгнень мігрантів. Скільки грошей виділили в бюджеті на захист кордону – цифри в опозиції та Кабміну не сходяться. 

“Денис Монастирський казав, що для облаштування кордону йому треба на рік 17 мільярдів грн, натомість у бюджеті закладено 900 мільйонів. Чи вважаєте ви цю суму достатньою і де знайдете гроші на облаштування кордону?” – запитує народний депутат “Голосу” Сергій Раxманін. 

“На наступний рік передбачено 17 мільярдів гривень, в 22-му буде фінансуватись інженерне облаштування кордону з РФ та республікою Білорусь”, – переконує прем’єр-міністр Денис Шмигаль.

“Мені здається, що треба готуватися до будь-якого сценарію, це завжди треба робити, ми воюємо 8 років, але не треба зараз нагнітати”, – пояснює голова фракції “Слуга народу” Давид Араxамія. 

Минулого разу, весною, коли російські війська також концентрувалися біля українських кордонів, напруга спала після зустрічі американського та російського президентів. Такі прогнози й нині. Росія вже анонсує розмову Путіна з Байденом онлайн на 7 грудня. У США поки цієї інформації не підтвердили. 

Ірина Сисак, Юрій Усік та Олексій Тищенко, “5 канал”

Як відомо, розвідка США відкрила плани Росії щодо можливого вторгнення в Україну, яке, припускають, може трапитися на початку 2022 року. Мовиться про ймовірну атаку з окупованого Криму або через кордон із Росії, або через Білорусь.