Блінкен про заяву Путіна: “Ідея, що Україна становить загрозу для Росії, була б поганим жартом, якби все було не так серйозно”

1

Як інформує Цензор.НЕТ із посиланням на Лігу, про це заявив на пресконференції в Ризі глава Держдепу США Ентоні Блінкен.

"Я бачив заяву (Путіна, – Ред . ), про яку ви говорили, і, чесно кажучи, вона викликає подив. Ідея, що Україна становить загрозу для Росії, була б поганим жартом, якби все було не так серйозно", – сказав він.

Блінкен підкреслив, що НАТО – це оборонний союз, який не становить загрози для Росії та не має агресивних намірів проти РФ.

Глава Держдепу пояснив, що мета Альянсу – переконатися в ефективному захисті його членів та допомогти задовольнити потреби в обороні партнером. Він назвав глибоко помилковими та неправильними тези про нібито загрозу для Росії з боку України та НАТО.

Читайте на "Цензор.НЕТ": Столтенберг – Путіну: Москва не вирішуватиме долю України

Нагадаємо, з кінця жовтня 2021-го низка авторитетних американських ЗМІ повідомили, що Росія нарощує війська біля кордонів України. У Держдепі США стурбовані, що Росія може "повторити помилку 2014 року". Глава ГУР Кирило Буданов заявив: Росія може готувати вторгнення в Україну на кінець січня.

1 грудня Путін заявив, що хоче юридичних гарантій того, що Україна не увійде до НАТО.

НАТО відмовило Путіну. Генсек Альянсу Єнс Столтенберг назвав незаконною пропозицію президента Росії.

Блінкен попередив: проти РФ введуть санкції, яких ще не було, якщо вона продовжить робити кроки щодо дестабілізації України та використовує свої сили для агресії проти неї.

Читайте також на "Цензор.НЕТ": США закличуть Росію відвести війська від України, – Блінкен