У разі прориву мігрантів сили МВС будуть на кордоні протягом 30 хвилин – Монастирський (Відео)

Денис Монастирський

Криза на білорусько-польському кордоні

МВС та прикордонники провели масштабні навчання біля кордону з Білоруссю

У разі прориву мігрантів, усі доступні сили та засоби МВС будуть на кордоні протягом 30 хвилин. Про це заявив міністр внутрішніх справ Денис Монастирський на Волині, де тривають масштабні навчання підрозділів МВС, Державної прикордонної служби та Збройних сил України, передає “5 канал”. 

Відпрацьовують кілька сценаріїв: масовий прорив мігрантів та наступ на пункти пропуску невеликими групами. Зі слів Монастирського, такі навчання проводять у всіх п’яти областях, які межують із Білоруссю. 

За даними розвідки, найбільша кількість мігрантів зараз зосереджена на ділянках кордону Білорусь–Литва та Білорусь-Польща. 

“Сьогодні ми побачили – це справжній кулак, який може забезпечити внутрішню безпеку України. Завдяки скоординованості сил я отут був кілька тижнів тому зовсім була інша картина. Зараз ми бачимо вже абсолютно реальну можливість протягом 30-60 хвилин досягнути точки, яка буде отримана від розвідки, якщо будуть надходити сили мігрантів”, – зазначив Монастирський.

Як повідомляв 5.UA, Лукашенко заявив, що ЄС має оплатити евакуацію мігрантів із Білорусі.

Раніше, 18 листопада 2021, року Кабмін відправив до кордону з Білоруссю 8,5 тис. поліцейських. 

Нагадаємо, режим Лукашенка в Білорусі штучно спричинив міграційну кризу на кордонах з Євросоюзом. Уранці 8 листопада у Білорусі до кордону з Польщею вирушила величезна колона мігрантів. Дві великі групи мігрантів прорвали паркани і потрапили до Польщі з території Білорусі.

Водночас заступник голови МВС Євген Єнін заявив, що Україна повністю контролює ситуацію на своєму кордоні з Білоруссю. Наразі прикордонники посилюють захист та готові до можливих провокацій.