Австрія готує законопроєкт, згідно з яким штраф за відмову від вакцинації може сягати понад €7 тисяч

вакцинація

Коронавірус та карантин

Згідно з чорновим варіантом, закон матиме обмежений термін дії – три роки

В Австрії максимальний штраф за відмову вакцинуватися від коронавірусу з 1 лютого 2022 року може складати до 7200 євро або шість тижнів тюремного ув’язнення. Про це свідчить чорновий варіант австрійського законопроєкту про вакцинаційний захист від COVID-19, повідомляє Укрінформ із посиланням на Die Presse.

“Усі, хто не дотримується обов’язку щодо вакцинації, мають бути запрошені на щеплення районними органами влади. Якщо це запрошення буде проігноровано, то протягом чотирьох тижнів має бути направлено друге запрошення. Якщо і воно буде проігноровано, то тоді вже буде загроза великого адміністративного штрафу: у робочому документі передбачено до 3600 євро або чотиритижневе ув’язнення у випадку неможливості стягнення штрафу”, – йдеться у повідомленні.

При цьому, як свідчить наявний в газети чорновий варіант законопроєкту, адміністративний штраф може стати удвічі більшим – до 7200 євро, якщо когось вже двічі карали за порушення обов’язку щодо вакцинації або якщо “адміністративне правопорушення створило серйозний ризик для життя чи здоров’я людини”. Альтернативний термін ув’язнення у такому випадку може становити до шести тижнів. При цьому, як зазначається у чорновому законопроєкті, вакцинувати тих, хто відмовляється, не можна буде примусово.

Обов’язкова вакцинація поширюватиметься і на наступні щеплення. При цьому, МОЗ своїми наказами сам визначатиме інтервали та можливі комбінації. Згідно з документом, зобов’язання щодо обов’язкової вакцинації від COVID-19 стосуватимуться не лише громадян Австрії, а й всіх, хто має постійне чи звичайне місце проживання в Австрії. Згідно з планами, вимога щодо вакцинації не поширюватиметься на тих людей, які мають протипоказання до щеплення за станом здоров’я, вагітних жінок та неповнолітніх до 12 років. Визначати тих, хто ще не вакцинувався на встановлену законом дату, будуть з допомогою системи електронних медкарт Elga та центрального реєстру вакцинації. Згідно з чорновим варіантом, закон матиме обмежений термін дії – три роки.

Водночас, як зазначає Die Presse, наявний у її розпорядженні чорновий варіант законопроєкту становить лише робочу основу і внесення змін є можливим. Крім того, не виключається, що оголошена раніше дата початку дії обов’язкової вакцинації 1 лютого 2022 року може бути перенесена, якщо підтвердиться, що для боротьби з новим штамом коронавірусу “Омікрон” потребуватиметься адаптація існуючих вакцин. Наразі планується, що текст законопроєкту буде підготовлений для розгляду у парламенті після 6 грудня.

Нагадаємо, світом крокує новий штам коронавірусу “Омікрон”. Вчені б’ють на сполох та попереджають, що цей варіант COVID може бути небезпечніший за всі попередні штами.

Читайте також: У ЄС опублікували рекомендації щодо запобігання поширенню нового штаму коронавірусу “Омікрон”.

Нагадаємо, США запровадили заборону на в’їзд із восьми африканських країн – через поширення “Омікрону”. Таким же чином діють і уряди європейських країн – запроваджують карантинні обмеження і призупиняють польоти.