Рада погодила службу військових капеланів

Верховна Рада ухвалила закон “Про Службу військового капеланства”.

Законопроєкт на засіданні у вівторок у другому читанні підтримали 291 народний депутат, передає Укрінформ.

“Цей закон регулює відносини у сфері реалізації конституційного права на свободу світогляду й віросповідання військовослужбовців Збройних сил України, Національної гвардії України, інших утворених відповідно до законів України військових формувань, Державної прикордонної служби України. А також визначає правові та організаційні засади й принципи діяльності Служби військового капеланства”, – ідеться в тексті документа.

Служба військового капеланства буде окремою структурою у складі ЗСУ, Нацгвардії, ДПСУ та інших формувань. Служба підпорядковуватиметься командуванню.

Гранична чисельність Служби військового капеланства не може становити менш як 0,15% граничної чисельності військової структури.

Військовим капеланом може бути громадянин України, який є священнослужителем зареєстрованої в Україні релігійної організації та отримав від неї мандат на право здійснення військової капеланської діяльності. У нього має бути найвища богословська освіта. Ця норма починає діяти через п’ять років після набуття чинності закону.

Не може бути військовим капеланом особа, якій закон обмежив доступ у військову частину.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: “Часто питають, чи можна вбивати”: історії чотирьох військових капеланів

Капелан не зобов’язаний повідомляти інформацію, про яку він дізнався під час сповіді.

Закон передбачає створення дорадчих органів – міжконфесійних рад із питань військового капеланства при Міністерстві оборони й Міністерстві внутрішніх справ.

Посада військового священника – капелана – з’явилася в Збройних силах України в грудні 2016-го, коли Міністерство оборони затвердило положення про службу військового духовенства в Збройних силах.

Вони не отримуватимуть зброю та боєприпаси, а також їх не можна залучати до чергувань, нарядів, службових розслідувань. Відповідатимуть за забезпечення духовно-релігійних потреб особового складу. Як і звичайні військовослужбовці, капелани матимуть відповідні соціальні гарантії.