Рада ухвалила закон про підвищення податків

Верховна Рада ухвалила закон про збільшення ставок податків, акцизів та інших платежів до дербюджету.

Відповідний законопроєкт у другому читанні на засіданні Ради 30 листопада підтримали 255 депутатів.

“За” проголосували 210 депутатів із фракції “Слуга народу”, 18 – із фракції “За майбутнє”, 19 від фракції “Довіра”, двоє від “Батьківщини” та ще шість позафракційних.

Документ № 5600 стосується підприємств і громадян України. У разі підписання президентом він набуде чинності 1 січня 2022 року.

Законом передбачене мінімальне податкове зобов’язання щодо земельних ділянок. Якщо оцінка землі становитиме стандартні для України 28 тис. грн за 1 га, мінімальне зобов’язання становитиме 1,4 тис. грн за 1 га на рік. Також у розмірі 18% встановлюють податок на доходи, отримані від продажу власної сільськогосподарської продукції на суму, яка перевищує 12 мінімальних зарплат.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Кабмін хоче, щоб ЄСВ і єдиний податок сплачували щомісяця

Документ має на меті зменшення мінімальної площі землі фермерського господарства, що дає право переходу на спрощену систему оподаткування з 2 га до 0,5 га. Виключають із платників єдиного податку чотири групи, основним видом діяльності яких є розведення свійської птиці, крім курей.

Згідно з документом, дохід, отриманий від продажу впродовж року другого об’єкта нерухомості, оподатковується за ставкою 5%, третього й наступних об’єктів нерухомості – за ставкою 18%. Підвищуються також ставки екологічного податку, рентної плати за користування надрами й ставки акцизного податку на алкоголь і сигарети.

Встановлюється обмеження у праві виїзду керівника юридичної особи-боржника за кордон. передбачено й обмеження в праві виїзду керівників юридичних осіб або постійних представництв нерезидентів-боржників за межі України в разі невиконання податкового обов’язку.

Законопроєкт про збільшення ставок податків, акцизів та інших платежів до держбюджету, підготовлений Мінфіном, Кабмін вніс у Раду на початку червня. У першому читанні законопроєкт схвалили Рада 1 липня. Ухвалення цього законопроєкту дозволить зібрати 2022 року з українців додатково 30 млрд грн податків.

Раніше Верховна Рада ухвалила рішення про розгляд законопроєкту № 5600 за скороченою процедурою. Після цього фінансовий комітет Ради рекомендував парламенту затвердити його в другому читанні. Із 159 запропонованих правок депутати відхилили 29.