Вибори президента Франції: головним конкурентом Макрона може стати прихильник Путіна

Суперечливий журналіст та полеміст Ерік Земмур оголосив, що візьме участь у майбутніх президентських виборах президента Франції. Прихильник Путіна може стати головним конкурентом чинного глави держави Еммануеля Макрона.

Земмур у вівторок, 30 листопада, опублікував у соцмережах відеозвернення, в якому заявив, що йде на вибори, пише Le Figaro.

«Дорогі мої співвітчизники, я вирішив взяти нашу долю в руки. Нині мова вже не про реформи, а про порятунок Франції. Я вирішив брати участь у президентських виборах», — заявив він.

Журналісти Le Figaro звернули увагу, що фон для відеозвернення напевно є відсиланням до історичного звернення Шарля де Голля в радіомовленні 18 червня 1940 року, який започаткував Рух Опору — Земмур записав відео за письмовим столом, на фоні книжок.

Перша зустріч у рамках тепер офіційно оголошеної виборчої кампанії має відбутися 5 грудня на арені «Зеніт» у Парижі, в залі на понад 6 тисяч глядачів.

Журналіст і полеміст правих поглядів Ерік Земмур вже кілька місяців активно проводить зустрічі у форматі презентації своєї останньої книги і з’являється в ефірах, що викликало припущення, що це фактично початок передвиборчої кампанії. Раніше Земмур тримав інтригу з приводу того, чи буде брати участь у виборах, хоча його прізвище вже деякий час включають у соціологічні опитування.

Деякі передбачали йому перемогу над Марі Ле Пен, і вихід у другий тур з Еммануелем Макроном.

Результати дослідження аналітичного центру Фонд Жан-Жоре в жовтні показав, що більше половини шанувальників «зеленого» Янніка Жадо та мера Парижа, соціалістки Анн Ідальго, готові вже в першому турі голосувати за Макрона, щоб не надати переваги Земмуру.

Раніше Франція відправила додаткових 200 спецназівців у свою заморську територію Гваделупу — острови неподалік берегів Південної Америки — через коронавірусні заворушення, що тривають уже тиждень.

Міністр внутрішніх справ Франції скасував переговори з міністром внутрішніх справ Британії Пріті Пател після того, як прем’єр-міністр Борис Джонсон у листі закликав Францію забрати назад мігрантів, які перетнули Ла-Манш.

Президент Франції Еммануель Макрон та прем’єр-міністр Італії Маріо Драгі підписали у п’ятницю, 26 листопада, двосторонній договір про співпрацю.

загрузка…