Зеленського попросили встановити кримінальну відповідальність за заперечення Голодомору

На сайті президента 30 листопада 2021 було зареєстровано петицію із проханням встановити кримінальну відповідальність за заперечення Голодомору та за наругу над пам’яттю жертв геноциду Українського народу.

Як вказано на сторінці петиції, за наступні 92 дні їй потрібно набрати 25 тисяч голосів, щоб бути розглянутою. Її автор – Лопачак Маркіян Романович – нагадує президенту, що у 2006 році український парламент ухвалив Закон «Про Голодомор 1932–1933 років в Україні», яким визнав Голодомор геноцидом Українського народу.

У Статті 2 цього Закону зазначено: «Публічне заперечення Голодомору 1932-1933 років в Україні визнається наругою над пам’яттю мільйонів жертв Голодомору, приниженням гідності Українського народу і є протиправним». Але жодного покарання за недотримання цієї норми українське законодавство не передбачає. А це означає, що будь-яка особа може вчиняти наругу над пам’яттю жертв геноциду, зневажати гідність української нації і не нести за це ніякої відповідальності.

Тому подавач петиції просить Зеленського скористатися своїм правом законодавчої ініціативи, підготувати та внести на розгляд парламенту проект закону про зміни до Кримінального кодексу України. А саме — встановити кримінальну відповідальність за заперечення Голодомору та за наругу над пам’яттю жертв геноциду.

Нагадаємо, у Львові блогери влаштували гучну еротичну вечірку у день пам’яті жертв Голодоморів.

В Єрусалимі можуть з’явитися сквери, присвячені українцям – Праведникам миру та жертвам Голодомору.

17 листопада в Українському домі у центрі Вашингтоні відкрилася виставка «Голодомор очима українських художників», присвячена пам’яті жертв, спричинених радянською владою геноциду в Україні 1932-1933 років.

Білий дім поширив спеціальну заяву Джо Байдена на згадку про Голодомор. Президент США також висловив підтримку суверенітету та територіальній цілісності України.

загрузка…