НАТО не гарантує Україні безпеку в разі вторгнення РФ, та є одне «але»

Північноатлантичний альянс (НАТО) не може гарантувати Україні безпеку, адже вона не є його членом. Однак країна може покладатися на політичну і практичну підтримку.

Про це журналістам у Ризі заявив генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг, повідомляє РБК-Україна.

Так він відповів на запитання, як НАТО буде реагувати у випадку загострення ситуації з військами Росії поблизу кордону з Україною.


Єнс Столтенберг
Генеральний секретар НАТО

«Я думаю, що важливо робити різницю між союзниками по НАТО і партнером, Україною. Союзникам НАТО ми гарантуємо захист у рамках п’ятої статті статуту Альянсу, і ми захищатимемо всіх союзників. А Україна – це партнер. Це партнер, якого ми високо цінуємо, ми надаємо їй політичну та практичну підтримку»

Нагадаємо, 21 листопада начальник Головного управління розвідки Міноборони України Кирило Буданов заявив, що РФ готується до можливої атаки на схід та південь України у січні-лютому 2022 року. За даними розвідки, до українських кордонів стягнули 92 тисячі російських військових.

У Держдепартаменті США зазначили, що пильно стежать за військовою активністю Росії поблизу кордонів України.

У НАТО констатували збільшення кількості військової техніки Росії біля українських кордонів. Генсек НАТО попередив Росію про тяжкі наслідки для РФ у разі вторгнення в Україну.

Тим часом посол України в Німеччині Андрій Мельник заявив, що Росія готує в Україні сценарій «Крим 2.0».

загрузка…