Pfizer обіцяє оновити вакцину проти штаму Omicron за 100 днів

Компанія-виробник вакцини Pfizer пообіцяла за 100 днів оновити вакцину від коронавірусу через поширення нового штаму Omicron.

Найближчим часом вона отримає дані тестів. Про це пише Business Insider.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: В Ізраїлі відстежуватимуть геолокацію заражених новим штамом Omicron

“Ми розуміємо занепокоєння експертів і негайно розпочали вивчення штаму, а також розробили адаптовану вакцину в рамках нашої стандартної процедури для нових штамів”, – заявив представник BioNTech.

Через два тижні компанія отримає результати тестів, які покажуть, чи потрібно створювати нову вакцину, чи достатньо буде адаптувати стару.

11 листопада у Ботсвані виявили новий штам коронавірусу Omicron або B.1.1.529. Але першими про нього повідомили представники Південно-Африканської республіки. Вони провели кілька досліджень і виявили дуже швидке поширення цього штаму в деяких регіонах країни. Учені вважають, що цей штам може бути небезпечнішим за всі раніше відомі. Його ускладнена мутація, ймовірно, дозволяє оминати захист антитіл. Випадки інфікуваннявже зафіксували в Європі, Австралії, США та Канаді.

Через штам багато країн світу запровадили додаткові обмеження на поїздки своїх громадян у ПАР та інші африканські країни.

Новий штам Omicron може бути більш стійким до вакцин і швидше поширитися. Про це заявили в Європейському центрі з запобігання та контроля захворювань.