Німеччина просить США не запроваджувати санкції проти “Північного потоку-2” – ЗМІ

"Північний потік-2"

“Північний потік-2”: загрози та виклики

Влада Німеччини не підтвердила і не спростувала цю інформацію

Німеччина конфіденційно просить Сполучені Штати не запроваджувати нових санкцій проти “Північного потоку-2”. Про це повідомило видання Axios і навіть опублікувало документ із відповідним зверненням Німецького посольства до американського конгресу, передає “5 канал”.

У ньому Німеччина запевняє, що “санкції підірвуть трансатлантичну єдність між Європою та Америкою і стануть перемогою Путіна”. Адже запровадять їх проти Німеччини, яка є однією зі сторін будівництва газогону. У Берліні кажуть, що запуск труби в обхід України не буде для неї загрозою, якщо збережеться транзит російського газу через український газогін. Уряд Німеччини запевняє, що серйозно ставиться до зобов’язань, які взяв на себе спільно зі США щодо України. А саме – домогтися від Росії продовження транзиту газу через українську трубу іще на 10 років. Уряд Німеччини доводить, що має інструменти тиску на Кремль, якщо росіяни використають газ у політичних цілях для тиску на Україну. Влада Німеччини не підтвердила і не спростувала цю інформацію.

Нагадаємо, нещодавно державний секретар Ентоні Блінкен оголосив, що США запроваджують нові санкції проти “Північного потоку-2”.

Як повідомляв 5.UA, Британія закликає ЄС бойкотувати “Північний потік-2”.

Довідка. “Північний потік-2” – російський газопровід, збудований в обхід України. Його прокладають дном Балтійського моря з Росії до Німеччини. Єдиним акціонером проєкту є ВАТ “Газпром”. Газопровід проходить в обхід України.

Як повідомляв 5.UA, 27 вересня 2021 року Угорщина та Росія підписали контракт про постачання блакитного палива в обхід України 4,5 млрд кубометрів газу. Офіційний Київ гостро розкритикував за це Будапешт. Там у відповідь назвали це “втручанням у внутрішню енергетичну політику”. І пообіцяли надалі блокувати вступ України до НАТО. Угода передбачає поставку 3,5 млрд кубометрів газу через територію Сербії, а ще мільярд кубометрів – через Австрію. Контракт діятиме 15 років.

1 жовтня Росія почала постачання газу в Угорщину в обхід України.

Нагадаємо, у липні Сполучені Штати та Німеччина опублікували спільну заяву щодо “Північного потоку-2”. У ній зазначили, що якщо Росія спробує використовувати трубу як зброю проти України, Німеччина ініціюватиме запровадження проти Москви нових санкцій.