Наступного року буде збудовано другу чергу Музею Голодомору, – Зеленський

1

Як інформує Цензор.НЕТ із посиланням на Інтерфакс-Україна, про заявив президент України Володимир Зеленський у зверненні з нагоди річниці Голодомору, яка відзначається 27 листопада.

"Ми фактично завершили реконструкцію першої черги Музею Голодомору. Наступного року виповнюється 90 років цієї страшної трагедії. І до цієї дати ми маємо побудувати другу чергу Музею. Про це та про низку інших заходів я підписав сьогодні відповідний указ", – сказав він.

"Це питання не лише обов'язку, поваги чи честі. Це питання нашого виживання. Тому що, як тільки зникне пам'ять про мільйони померлих і ненароджених українців, зникнемо ми самі. Як нація, як суспільство, як держава. Просто як люди", – наголосив президент.

Дивіться також на "Цензор.НЕТ": Пам'яті українців-жертв Голодомору. ВIДЕО

За його словами, "цього дня ми сповнені емоцій і спустошені одночасно".

"Ми запалюємо свічку та відчуваємо мороз по шкірі. Цього дня ми плачемо так тихо, що стає чутно наше мовчання. Цього дня ми вшановуємо мільйони наших загиблих предків і молимося за душі померлих українців", – зазначив він.

Зеленський підкреслив, що "ми ніколи і ні за що не забудемо наших предків, які загинули у 1921, 1922 та 1923 роках, у 1946 та 1947. І в найстрашніші, влаштовані сталінським тоталітарним режимом, 1932 та 1933 роки голодомору-геноциду".

Також читайте: Сьогодні в Україні День пам'яті жертв Голодоморів