«Людство недооцінило цю пандемію»: глава WMA про те, чому вакцинуватися доведеться ще багато років


У світі можуть з’явитися ще небезпечніші мутації коронавірусу, попередив глава Всесвітньої медичної асоціації (WMA) Франк Ульріх Монтгомері.


«Мене дуже турбує те, що може з’явитися варіант, який буде таким же заразним, як «дельта», і таким же небезпечним, як Ебола», – сказав він в інтерв’ю газеті WAZ, пише РБК.


Такими побоюваннями Монтгомері поділився на тлі поширення у світі нового штаму коронавірусу «омікрон».


За словами глави WMA, людство «на початку недооцінило цю пандемію».


«Я теж подумав, що це різновид грипу. Потім ми вважали, що зможемо досягти колективного імунітету, але потім з’явився заразніший штам «дельта». Тепер ми знаємо, що нам доведеться вакцинувати населення ще багато років», – сказав він.


Щоб впоратися з пандемією, коронавірусу не можна давати можливості мутувати та заражати все більше людей, вважає фахівець.


«Новий південноафриканський варіант – добрий тому приклад. Ми ще нічого не знаємо про його небезпеку, але, схоже, він поширюється швидко», – зазначив Монтгомері.


Напередодні 26 листопада ВООЗ визнала загрозою новий штам коронавірусу «омікрон». Цей варіант вперше виявили в ПАР, Ботсвані та Гонконгу. У ВООЗ припустили, що він може впливати на вміст протеїну в організмі та знижувати ефективність існуючих вакцин.


Випадки зараження омікроном вже виявили в Ізраїлі, Бельгії та Нідерландах. Усі вони завізні.


На тлі поширення нового штаму європейські країни почали забороняти в’їзд з Південної Африки. Зокрема, заходи посилили Франція, Німеччина та Великобританія.