Нова мутація коронавірусу, яка викликає занепокоєння ВООЗ, отримала назву: подробиці

Вірус, коронавірус

Коронавірус та карантин

Низка європейських країн призупинили авіасполучення з південноафриканськими країнами

Мутація, яка викликає занепокоєння. Так у Всесвітній організації охорони здоров’я охарактеризовали новий штам коронавірусу, якому присвоїли назву “Омікрон”. Про це повідомляє пресслужба ООН, передає “5 канал”.

Зазначається, що він може бути стійкішим до вакцин. Інформація щодо того, чи може новий штам поширюватися швидше за своїх попередників, наразі перевіряється. Новий різновид коронавірусу виявили 25 листопада в Ботсвані. Після цього низка європейських країн, зокрема Британія, Італія, Франція та Німеччина, призупинили авіасполучення з південноафриканськими країнами.

“Omicron є варіантом, який викликає занепокоєння, оскільки він має деякі тривожні властивості. Але зараз проводиться дуже багато досліджень. У Південній Африці та в інших країнах проводиться велика робота, щоб краще охарактеризувати “Омікрон” з точки зору його передачі, тяжкості та будь-якого впливу на наші контрзаходи. Серед яких використання діагностичних та терапевтичних засобів, а також вакцин. Поки що інформації мало, але ці дослідження тривають, і нам потрібно, щоб дослідники мали час для їх проведення”, – сказала технічна керівниця програми ВООЗ з надзвичайних ситуацій у сфері охорони здоров’я Марія Ван Керкхове.

Читайте також: Країни ЄС призупиняють авіасполучення із південноафриканськими країнами: що відомо про новий штам коронавірусу – сюжет