Велика Британія заявила про підтримку України у протистоянні з РФ

Велика Британія й надалі підтримуватиме Україну в протистоянні російській агресії як у військовій, так і економічній сферах.

Як заявила надзвичайний і повноважний посол Великої Британії в Україні Мелінда Сіммонс в ексклюзивному інтерв’ю телеканалу «Україна 24», Сполучене Королівство буде порушувати українське питання на дипломатичному рівні і не залишить Україну віч-на-віч з Росією.

«Для Великої Британії цілком зрозуміло, що Росія багатьма способами може послабити Україну, і намагалася це зробити. Це не лише про військову силу, а ще й про постачання енергоносіїв, і саме тому ми стурбовані «Північним потоком-2». Ми із самого початку пропонували відмовитися від розвитку «Північного потоку-2», тому що ми бачили, як легко його можна використовувати як зброю», – зазначила Сіммонс.

Раніше британський таблоїд The Mirror повідомив, що Велика Британія готова перекинути в Україну 600 військовослужбовців спеціального призначення на тлі побоювань щодо можливого посилення російського вторгнення.

Глава громадської ліги «Україна – НАТО» Сергій Джердж в ефірі телеканалу «Україна 24» розповів, чим Захід зможе допомогти Україні у разі відкритої військової агресії РФ.

«Йдеться про те, що країни НАТО створюють певні резерви військовослужбовців, які можуть бути направлені до України у разі потреби загострення. Міністр оборони Великобританії саме сказав, що 600 британських десантників готові до цього. Звичайно, це не та кількість, яка може радикально змінити ситуацію на фронті, а сам факт участі», – пояснив експерт.

Нагадаємо, 21 листопада начальник Головного управління розвідки Міноборони України Кирило Буданов заявив, що РФ готується до можливої атаки на схід та південь України у січні-лютому 2022 року.  За даними розвідки, до українських кордонів стягнули 92 тисячі російських військових.

Також Буданов заявив, що Україна потребує більше американської військової допомоги на тлі зростання загрози нового вторгнення РФ. Якщо зволікати, то може виявитися надто пізно.

Американська розвідка попередила Україну та партнерів у НАТО щодо загрози вторгнення Росії на українську територію. США вважають, що у союзників лишилось мало часу, аби завадити планам Кремля розгорнути активні дії проти України.

Українське бачення загроз із боку Росії цілком збігається з баченням міжнародних партнерів. Тому Україна та Захід працюють над планом стримування російської агресії, заявили у МЗС України.

Загроза з боку РФ для України існує постійно з 2014 року, змінюється лише її інтенсивність, повідомили у Міноборони. Тому українська армія має бути завжди у бойовій  готовності, щоб дати відсіч агресору.

загрузка…