В Іспанії на онлайн-аукціоні продавали меч, якому понад 2000 років

Поліція Іспанії вилучила іберійський меч фолькату, виготовленого понад 2000 років тому, який продавали на онлайн-аукціоні.

Про це повідомляє The Guardian.

Зазначається, що на продаж було виставлено колекцію з понад 200 предметів, знайдених під час розкопок, зокрема наконечники стріл, прикраси, фрагменти кераміки.

«Після тривалого розслідування (…) поліція відстежила людину, яка виставила меч на продаж. Це був громадянин Іспанії», – йдеться у повідомленні правоохоронців.

У поліції додали, що меч та інші артефакти конфіскували, а продавця заарештували за звинуваченням у порушенні законодавства щодо археологічних знахідок.

Меч належав воїну-іберійцю, він був виготовлений між п’ятим і третім століттям до нашої ери, тобто за доримських часів.

Унікальність знахідки полягає в тому, що фолькати як особиста зброя зазвичай клали в могилу власника, а лезо при цьому ламали. Цей же меч зберігся у відносно хорошому стані, що робить його особливо рідкісним та цінним.

Нагадаємо, син одного з фермерів центральної Англії знайшов у полі руїни багатої римської вілли з великою мозаїкою, на якій зображена сцена з «Іліади» Гомера.

В Іспанії нещодавно повністю спливло село Асередо, розташоване в регіоні Галісія. Його 1992 року навмисно затопили та завантажили під воду. Раніше кожні кілька років можна було спостерігати, як випливали його верхівки.

В Єрусалимі була виявлена ​​рідкісна срібна монета віком приблизно 1950 років, яка, ймовірно, була викарбувана на Храмовій горі із запасів срібла, які зберігалися там у той час.

загрузка…