Завод у Харкові зможе розливати понад 10 тис. доз COVID-вакцини на годину та понад 30 млн доз в рік, – Ляшко. ФОТОрепортаж

Про це повідомив міністр охорони здоров'я Віктор Ляшко у фейсбуці, передає Цензор.НЕТ.

"Ми повинні бути готові і до наступних можливих хвиль COVID-19, і до будь-яких інших інфекційних хвороб.

І незалежними від інших країн ми зможемо стати завдяки сучасному виробництву лікарських засобів, у тому числі імунобіологічних препаратів, вітчизняні потужності маємо", – написав він.

Ляшко зазначив, що "Лекхім" на рік віробляє понад 950 млн готової продукції: таблетовані форми, супозисторії та ін'єкційні препарати. Виробництво автоматизоване та роботизоване, переконався на власні очі. Людський фактор зведено до мінімуму.

Також він додав, що з керівництвом підприємства обговорили запуск лінії виробництва вакцин за 3-ма позиціями, які важливі для держави – антиковідна вакцина, вакцина проти грипу та поліомієліту.

Читайте на "Цензор.НЕТ": Виробництво вакцин від COVID-19 в Україні можуть запустити вже наступного року, – імунолог Волянський

"Постановою Кабміну ми вже дозволили фармвиробникам імпортувати обладнання для виробництва вакцин та інших препаратів, необхідних для профілактики COVID-19 з державними пільгами та звільненням цього обладнання від оподаткування. Так ми зможемо налагодити власне виробництво і вакцин, і розширити виробництво інших, наприклад антибактеріальних, препаратів, які необхідні пацієнтам.

Потужності Лекхіму дозволятимуть розливати понад 10 тисяч доз вакцини за годину та понад 30 млн доз в рік" , – зазначив голова МОЗ.

Водночас, за словами Ляшко, опрацьовується як власне виробництво української вакцини (працюють з нашими науковими інституціями над новим способом інактивації вірусу), так і по технології in bulk (розлив та фасування готового продукту). Запуск вже у 2022 році.

"Від фармвиробника чіткі пропозиції, строки та обсяги, від держави – довгострокове замовлення на готовий продукт", – резюмував Ляшко.

1

Фото: фейсбук/Ляшко