Нафта подешевшала на 3% через появу нового штаму коронавірусу


Ціни на нафту впали на понад 3% через можливу появу надлишкової пропозиції після скоординованого вивільнення стратегічних нафтових запасів та у зв’язку з виникненням нового штаму COVID-19. Про це повідомляє «Укрінформ», посилаючись на дані біржових торгів.


Ціна бареля січневої нафти Brent сягнула $79,69 (зменшилася на 3,08%). Барель січневої нафти WTI продається за $75,52 (менше на 3,22% від попередньої вартості).


«Ціни на нафту, ймовірно, впали одночасно з розширенням фінансових ринків після побоювань, що новий варіант COVID-19 спровокує нові обмеження на пересування та падіння попиту на моторне паливо», – наголосив аналітик CMC Markets Кельвін Вонг.


Водночас адміністрація президента США Джо Байдена оголосила про плани стримати ціни шляхом вивільнення мільйонів барелів нафти зі стратегічних запасів скоординовано з іншими великими країнами-споживачами: Китаєм, Індією та Японією.


Сукупний обсяг нафти, який планують реалізувати ці країни, становитиме понад 71 млн барелів, що відповідає приблизно 74% середньодобового споживання у всьому світі у 2021 році.


Раніше Байден дав дозвіл пустити в хід стратегічні запаси нафти.