Не програли жодної з 36 партій: збірна України вперше в історії виграла Чемпіонат Європи з шахів (Відео)

Чемпіони з шахів

Головними конкурентами наших хлопців на чемпіонаті були росіяни, французи та вірмени

Чоловіча збірна з шахів у складі Антона Коробова, Андрія Волокитіна, Юрія Кузубова, Кирила Шевченка та Володимира Онищука вперше в історії виграла командний чемпіонат Європи.

“Українським шахістам бракував лише 1 титул – чемпіона Європи. Всі інші титули вже були завойовані. Наші шахісти провели 36 партій і не програли жодної”, – наголосив президент Федерації шахів України Віктор Капустін.

“Із такою явною перевагою, ну це…. Ми завжди радіємо, коли наші спортсмени виступають таким чином і не лишають нікому навіть шансів”, – радіє заступник міністра молоді та спорту України Матвій Бідний.

Кинути виклик цим гросмейстерам я, звичайний аматор, навіть не ризикну. Ця партія точно буде недовгою. Тим паче зважаючи на здобутки хлопців.

“У березні став чемпіоном світу серед студентів, 3 місце на клубному чемпіонаті Європи, переможець меморіалу Міхаїла Таля – 8 чемпіона світу – це доволі такі престижні змагання були. Ну і от зараз така вишня на торті, можна сказати”, – розповідає гравець збірної України з шахів Кирило Шевченко.

Учасникові української збірної з шахів та вже чемпіону Європи і світу Кирилові Шевченку всього 19. Нині він навчається одночасно у 2 вишах: педагогічному університеті імені Драгоманова та у Львівському університеті фізичної культури. А у вільний час – перемагає на турнірах.

“Звісно, отримую підтримку, що від першого університету, за який я, до речі, грав і став чемпіоном світу, що від другого”, – каже Кирило.

Хлопець каже, навчання лише допомагає. Бо за однією зі спеціальностей він психолог, а за іншою – тренер із шахів. А от знайти тренера собі не може вже 4 роки.

“Я такий можна сказати рекордсмен по зміні тренерів і розчарованості в них”, – зауважив чемпіон.

А от хто Кирила не розчарував, то це суперники на чемпіонаті Європи. Однією з найскладніших, каже, була вирішальна партія з росіянином. Однак здолати супротивника вдалося завдяки командній роботі та настановам тренера.

“Ми виграли у дворазових олімпійських чемпіонів в останньому турі у Вірменії, виграли у багаторазових чемпіонів Європи і так далі – у збірної Росії, з усіма конкурентами ми зіграли, так що результат – на табло”, – зазначив  головний тренер збірної України з шахів Олександр Сулипа.

Головними конкурентами наших хлопців на чемпіонаті були росіяни, французи та вірмени. У Вірменії, до речі, шахи – це обов’язковий шкільний предмет. В українській шкільній програмі його поки що немає. Та це аж ніяк не заважає нашим шахістам та шахісткам перемагати на престижних турнірах.

Юрій Пугач та Микола Довгий, “5 канал”.

Як повідомляв 5.UA, 2018 року українки Анна та Марія Музичук увійшли до десятки найкращих шахісток світу. 

Головні новини дня без спаму та реклами! Друзі, підписуйтеся на “5 канал” у Telegram. Хвилина – і ви в курсі подій.