В Україні утилізують 400 тис. доз вакцини AstraZeneca – Кузін

Ігор Кузін

Коронавірус та карантин

Першим етапом утилізації є рішення про припинення використання

В Україні утилізують 400 тис. доз вакцини AstraZeneca, яка мала термін придатності до кінця жовтня, заявив головний санітарний лікар Ігор Кузін в інтерв’ю “Інтерфакс-Україна”.

За його словами, першим етапом утилізації є рішення про припинення використання, а вже після цього проводять перерахунок на рівні кожного пункту щеплення. Потім вакцину звозять до складів, звозять до національного складу, тоді оформляють договір на утилізацію, і лише після цього передають профільній організації, яка має відповідну ліцензію.

“Мені здається, що доволі сильний вплив на це мали певні антивакцинальні настрої і міфи про певний відсоток тромбозів, погану переносимість, про її неефективність тощо. Траплялося, що люди приходили в пункт щеплень і просили все що завгодно, тільки не AstraZeneca. Навіть попри те, що багато вакцинованих людей отримали саме цей препарат, і жодних нарікань не мають”, – пояснив він.

Наразі буде утилізовано трохи більше ніж 400 тис. доз вакцини, додав Кузін.

Нагадаємо, минулої доби коронавірус в Україні виявили у 15 936 осіб, зафіксовано 608 летальних випадків, 24 569 пацієнтів одужали. 

Головні новини дня без спаму та реклами! Друзі, підписуйтеся на “5 канал” у Telegram. Хвилина – і ви в курсі подій.