ДБР планує допитати голову ОП Єрмака у справі зриву операції із затримання “вагнерівців” (Відео)

Олексій Сухачов

Зрив спецоперації із затримання вагнерівців

Поки ж, додав керівник ДБР, немає жодного факту та доказу, що Єрмак винен у зриві спецоперації із затримання злочинців

Допитати голову Офісу президента Андрія Єрмака у справі “вагнерівців” планує Державне бюро розслідувань. Виконувач обов’язків голови ДБР Олексій Сухачов в етері програми “Право на владу” заявив, що слідчі викличуть посадовця вже найближчими днями, передає “5 канал”. Поки ж, додав керівник Держбюро, немає жодного факту та доказу, що Андрій Єрмак винен у зриві спецоперації із затримання злочинців.

“Ми очікуємо певної інформації від наших колег із правоохоронних органів найближчими днями та будемо запрошувати на допит пана Єрмака, про що повідомить суспільство він особисто та ми, якщо буде такий запит. Слідчий має право допитати будь-яку особу незалежно від того, який статус він займає в нашій країні. Якщо буде необхідність, слідчий скористується наданим йому правом та викличе президента України на допит”, – розповів в.о. директора ДБР Олексій Сухачов.

Як показало розслідування Bellingcat та Insider, найманців мали затримати українські спецслужби, проте голова Офісу президента Андрій Єрмак запропонував відкласти на тиждень заплановану на 25 липня 2020 спецоперацію із затримання бойовиків ПВК “Вагнера”.

Колишній голова ГУР МО Василь Бурба розповів про те, що наказ про перенесення спецоперації із затримання “вагнерівців” віддав Володимир Зеленський через Єрмака. А журналістка Яніна Соколова опублікувала в соцмережі таємні документи – про санкціювання спецоперації із затримання “вагнерівців” та звіт про її виконання. 

Зауважимо, що від самого початку скандалу в ОПУ неодноразово заперечували саме існування операції. Хоча пізніше президент Володимир Зеленський особисто заявив, що це він передав Лукашенку інформацію щодо “вагнерівців”.