Чергове засідання з обрання керівника САП знову зірвали – не прийшли троє членів комісії

САП, Спеціалізована антикорупційна прокуратура

У Центрі протидії корупції стверджують, що засідання конкурсної комісії САП знову зірвала “контрольована Банковою частина”

Чергове засідання конкурсної комісії з обрання керівника Спеціалізованої антикорупційної прокуратури не відбулося через неявку трьох членів комісії. Про це мовиться на Facebook-сторінці керівника громадської організації “Центр протидії корупції” Віталія Шабуніна. 

На онлайн-засіданні мали оголосити результати тестування кандидатів, а потім мала відбутися співбесіда з фіналістами й оголошення переможця конкурсу. Однак три члени комісії не з’явилися.

Шабунін написав: “Сьогоднішнє засідання конкурсної комісії САП знову зірвала контрольована Банковою частина. Сьогодні Татарівська частина комісії, а саме Соболь, Гуджал та Бусол не з’явилися на засідання, де мали бути оголошенні результати тестування. Після цього мала б бути співбесіда й оголошення переможця конкурсу”.

На думку представників Transparency International, затягування з обранням керівника САП вигідне топкорупціонерам та генеральній прокурорці Ірині Венедіктовій, яка має вплив на ухвалення рішень в органі. В. о. керівника САП, згідно з чинним законодавством, не має таких же повноважень як голова Антикорупційної прокуратури. Про це мовиться у повідомленні міжнародної неурядової організації Transparency International.

Наступне засідання призначили на 29 листопада о 17:00. Якщо знову не наберуть кворум, тоді засідання перенесуть на 2 грудня.

Нагадаємо, одразу четверо членів комісії, яка займається обранням керівника Спеціалізованої антикорупційної прокуратури, заявили, що на результати відбору намагаються чинити тиск, тож вони готові відмовитися від участі у процесі.

Як раніше повідомлялося, директор НАБУ Артем Ситник заявляв, що, починаючи з вересня 2020 року, фактичним керівником Спеціалізованої антикорупційної прокуратури є генеральний прокурор Ірина Венедіктова, оскільки у в.о. керівника САП немає повноважень формувати групи прокурорів у провадженнях Національного антикорупційного бюро України.