На дорогах запрацювали мобільні діагностичні станції для огляду справності авто – кого перевірятимуть (Відео)

Мобільні станції

Якщо інспектори зафіксують порушення, водіям випишуть штраф

На узбіччі дороги – інспектори дорожнього руху. Помічають у потоці авто з імовірними технічними несправностями. Тріщини на вітровому склі та, імовірно, зношена автомобільна гума. Ці причини стали основними, аби патрульна поліція зупинила автівку та водія біля мобільної діагностичної станції.

Інспектори вимірюють висоту малюнка протектора шин. Пристрій показує допустиму норму – водія відпускають без штрафу.

“Головна ефективність, що вони здійснюють рух по Києву і можуть в русі виявити несправність і здійснити контроль”, – пояснює інспектор відділу безпеки дорожнього руху.

Та під пильний погляд інспекторів дорожнього руху втраплять не всі автівки, виняток – для приватних легкових. Згідно з законом про патрульну поліцію, інспектори можуть спиняти вантажні автомобілі вагою понад 3,5 тонни з причепами, автобуси, таксі, автомобілі, що перевозять небезпечний вантаж, спеціалізовані авто та легкові автомобілі і причепи до них, що використовуються для перевезення вантажів для отримання прибутку. 

“Будуть зупинятися ТЗ. Несправність гальмівного управління, колеса транспортного засобу не відповідають технічним параметрам, несправність гальмівної системи двигуна, не в усіх випадках, а в конкретних”, – переконує перший заступник начальника департаменту патрульної поліції Олексій Білошицький.

Перевірку інспектори здійснюють сертифікованими приладами – для вимірювання параметрів світла фар, висоти малюнка протектора шин та навіть для аналізу викидів вихлопних газів двигунів. Та не всі прилади можна використовувати цілий рік.

“Тільки 2 прилади, які можуть працювати в цей температурний режим, – прилад для вимірювання для залишкової висоти протектора шин та вимірювання сумарного люфту кермового керування”, – каже старший інспектор відділу безпеки дорожнього руху Юлія Вацюра.

Якщо інспектори зафіксують порушення, водіям випишуть штраф.

“Вперше – штраф 340 грн. Якщо перевезення пасажирів, то штраф може бути 680 грн, повторне порушення – відповідальність іншою і позбавлення керування від 3-6 міс і адмінарешт”, – повідомив Олексій Білошицький.

У столиці нині працюють дві мобільні діагностичні станції, такі є у кожному регіоні країни. У патрульній поліції кажуть: головна перевага – перевірка транспортних засобів щоразу на нових локаціях. Аби водії пам’ятали: у будь-який момент їх можуть спинити та перевірити.

Олена Рибінська, Дар’я Воронкова, “5 канал”

Нагадаємо, що в Україні набрали чинності нові штрафи за порушення правил дорожнього руху. Штрафні санкції будуть застосовуватися як до водіїв, так і до пішоходів і велосипедистів.