«Газпром» встановив ціну на газ для Сербії

Сербія продовжить платити $270 доларів за 1000 кубометрів газу протягом перших шести місяців 2022 року.

«Нам вдалося отримати… на наступні шість місяців ціну на газ у $270, тому ціна для нас не змінилася. Ми також збільшуємо обсяги газу на ці шість місяців і отримали гнучкість у щомісячних постачаннях, про що я особливо просив президента Путіна», – сказав заявив президент Сербії Олександр Вучич на прес-конференції після зустрічі з Володимиром Путіним у Сочі, пише Balkan Insight.

Сербія купує майже весь газ у «Газпрому». Внутрішній видобуток покриває лише 15% споживання країни.

Поточна угода Сербії з «Газпромом», підписана у березні 2013 року, спливає 31 грудня 2021 року.

Вучич сказав, що вони з Путіним «також говорили про довгостроковий контракт, але доки я його не підпишу, я не маю права про це говорити».

«Очевидно, що політична лояльність – важлива складова формули, за якою Газпром розраховує ціну на газ для своїх клієнтів», – прокоментував угоду голова Оператора ГТС Сергій Макогон.

Він додав, що ціна російського газу для Білорусі становить $128 за 1000 кубів, для Молдови – $460.

Нагадаємо, ПАТ «Газпром» погодилося не припиняти постачання газу до Молдови та дав Кишиневу відстрочку для сплати боргу.

Після цього російський «Газпром» підняв ціну та почав тиск на Молдову. 22 жовтня в країні оголосили надзвичайний стан у сфері енергетики.

29 жовтня Молдова домовилася з «Газпромом» про продовження контракту на постачання газу на 5 років. Російська сторона погодилася із запропонованою Кишиневом формулою ціни.

загрузка…