Вирішили долю танкера Delfi, що майже рік пролежав на одеському пляжі

Танкер Delfi, який затонув у Одесі та дев’ять місяців пролежав на мілині поблизу міського пляжу “Дельфін”, став державною власністю.

Його продадуть для компенсації збитків Адміністрації морських портів та сплати штрафів, повідомив 25 листопада виконувач обов’язків керівника адміністрації портів Олександр Голодницький, передає “Радіо Свобода”.

“Рішення суду першої інстанції врешті-решт виявилося останнім, оскільки була порушена процедура апеляції. Рішення про те, що судно Delfi державна власність, набуло чинності”, – заявив він.

Тепер треба зафіксувати, що судно у сфері керування Міністерства інфраструктури. Далі порт “Чорноморськ” або адміністрація портів займатимуться продажем його корпусу, скоріше за все, на злам.

Компанії Mister Drake PC, яка є формальним власником судна, треба на вимогу суду компенсувати збитки за ліквідацію наслідків аварії майже 2,7 млн грн. Також власник має заплатити близько $16 тис. штрафу за забруднення моря в Одесі.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Сумнозвісний танкер Delfi арештували

Танкер Delfi затонув у ніч проти 22 листопада 2019 року. Через шторм судно, яке було в акваторії порту “Південний”, зірвало з якоря і сіло на мілину менше ніж за 100 м від берега. З корпусу танкера, пошкодженого внаслідок зіткнення з хвилеломом, неодноразово фіксували витік нафтопродуктів. Наприкінці серпня минулого року завершили перший етап підйому танкера, судно поставили на кіль. 10 вересня 2020 року в Одесі завершили фінальний етап робіт із підняття затонулого танкера, судно прибрали з пляжу. Капітана затонулого танкера засудили до одного року обмеження волі.