США не втрачають надію відмовити Путіна від вторгнення в Україну

Чиновники США та їхні союзники та вважають, що ще є час, щоб відмовити президента Росії Володимира Путіна від нового вторгнення в Україну, а також підготувати Київ до можливої ескалації агресії РФ.

Як пише The New York Times з посиланням на свої джерела, американські чиновники не вірять, що Путін вже ухвалив рішення – наступати на Україну знову чи ні.

Офіційні особи США, хоч і ставляться до загрози серйозно, вважають, що Вашингтон і союзники ще мають час, щоб спробувати підготувати Україну і переконати Росію – нове вторгнення буде для неї «жахливою помилкою», пишуть у NYT.

Наразі адміністрація президента США Джо Байдена зосереджена на стримуванні Путіна дипломатичними каналами, кажуть джерела видання. Зрештою, це може призвести до зустрічі Байдена з Путіним, про що останнім часом говорять у Кремлі.

Водночас, зазначають журналісти, Вашингтон із партнерами опрацьовує жорсткіші санкції, у тому числі проти близьких до Путіна людей, на випадок будь-яких російських провокацій.

Такі заходи включають заборону російським олігархам використовувати кредитні картки Visa та Mastercard, обмеження на їхні поїздки до Європи та Великої Британії, а також інші види санкцій, які «можуть швидко привернути увагу Путіна, але також завдати шкоди деяким частинам економік США та Європи», пише NYT.

Крім того, неназваний український чиновник заявив, що США обговорюють можливість збільшення військової допомоги Україні. Проте американські офіційні особи поки що не наважуються обговорювати подібну підтримку, побоюючись подальшого загострення ситуації, зазначають журналісти.

Раніше повідомлялося, що в низці країн розробляються посилення санкцій щодо Російської Федерації. Зокрема, передбачено нові економічні обмеження проти агресора.

Розвідки України, США та Великої Британії обмінялися даними про загрози ескалації агресії Росії. Партнери запевнили, що Україна не залишиться наодинці з РФ.

Народні депутати готові протягом кількох годин зібратися у залі засідань Верховної Ради у разі, якщо Російська Федерація розпочне повномасштабне вторгнення своїх військ на територію України.

загрузка…