Данілов: Путін прагне сісти за стіл переговорів з Байденом

Секретар РНБО Олексій Данілов в ефірі телеканалу "1+1" заявив, що наразі не вбачає загрози повномасштабного вторгнення Росії у січні, про яке попереджав начальник Головного управління розвідки Кирило Буданов, пише Liga.net.

"Ми на сьогоднішній день не бачимо тих загроз, про які говорить пан Буданов саме на 15 січня. (Так вважає, – ред.) не РНБО, а я – Олексій Данілов – про ситуацію, яку ми аналізуємо", – сказав він.

При цьому Данілов повторив, що в загрозі РФ немає нічого нового. За його словами, Путін з 2008 року не знімає питання знищення України. Однак зараз "всі маски зняті – і зрозуміло, хто нападе чи хоче напасти на Україну", зазначив він.

"Чи готова Україна? Так. Чи буде війна? Сьогодні – це питання відкрите. Але ми маємо до цього бути готові, ми до цього готувалися досить довго", – додав Данілов.

На думку секретаря РНБО, Росія активізує біля кордонів України через бажання Путіна сісти за стіл переговорів з президентом США Джо Байденом цього року та домовитися, що "він тут пануватиме".

На думку секретаря РНБО Олексія Данілова, мета пересування російських військ біля кордону України — бажання Кремля змусити президента США Джо Байдена до прямих переговорів з президентом РФ Володимиром Путіним.

"Ми розуміємо, про що мова. У Путіна велике бажання сісти за стіл переговорів з Байденом, бажано цього року, і домовитися про те, що він тут пануватиме. І зараз ця істерія з боку РФ, пересування взад-вперед військ, навчання – це все в контексті того, що вони мають домовитися", – сказав Данілов.

Він ще раз повторив, що загроза з боку РФ є, але фактів, які свідчать про підготовку наступальної операції, поки що немає.

Данілов скептично оцінив напад російських військ на Київ.

"У 21 столітті, коли ми з вами говоримо, що відбудеться гіпотетично напад Путіна на незалежну Україну, що він піде на Київ, у мене питання: хто на нього, крім ОПЗЖ, тут чекатиме? Де та допомога, на яку він тут може розраховувати?" – зауважив Данілов.