NYT: адміністрація Байдена переконує Путіна не нападати на Україну

Адміністрація президента США Джо Байдена веде переговори з російською стороною дипломатичними каналами, щоб «утримати і відмовити» президента РФ Володимира Путіна від можливого вторгнення в Україну, повідомляє газета The New York Times з посиланням на джерела, інформує "НВ".

Газета пише, що «незрозуміло, наскільки Байден готовий ризикнути заради України», а його високопосадовці неодноразово заявляли про прагнення «стабільних і передбачуваних» відносин з Росією.

Як зазначає NYT, переговори дипломатичними каналами можуть включати особисту зустріч між Байденом і Путіним — до цього представник Кремля казав, що сторони обговорюють ще один можливий саміт.

«Адміністрація Байдена вважає, що продовження діалогу з Путіним важливе для того, щоб завадити йому чинити дії проти України. Водночас офіційні особи США разом із країнами-партнерами розробляють заходи покарання за будь-які російські провокації, зокрема нові економічні санкції», — сказано в матеріалі газети.

NYT також наводить слова американських чиновників, які вважають, що Путін ще не вирішив «здійснити військові дії» проти України. За їхніми словами, США та їхні союзники мають час підготувати Київ і переконати Москву в тому, що такий крок «буде жахливою помилкою».

24 листопада міністр оборони Олексій Резніков заявив, що Україна обмінялася даними з розвідками Великої Британії та США про скупчення російських військ біля українських кордонів, і що висновки розвідок однакові.

Начальник ГУР Міноборони Кирило Буданов в інтерв`ю Military Times заявив, що Росія сконцентрувала понад 92 тисячі військових біля кордонів з Україною і готується до нападу до кінця січня — початку лютого 2022 року.

Агентство Bloomberg 9 листопада заявило, що Росія перекидає до кордону з Україною танки і цього разу розгортання часто відбувається вночі та проводиться «елітними підрозділами» російських військ.

Також агентство опублікувало великий матеріал, у якому з посиланням на джерела розповіло про попередження США для союзників у Євросоюзі, що Росія може обмірковувати ймовірне вторгнення в Україну. У Росії цю інформацію спростували.

Видання Financial Times також писало, що співробітники західних спецслужб мають дані про «високу ймовірність» нового російського вторгнення в Україну.