ДПСУ анулювала закордонні паспорти розвідників, які брали участь у “вагнергейті” – “Схеми”

ДПСУ

Зрив спецоперації із затримання вагнерівців

Документи визнали недійсними на підставі листа з Державної міграційної служби

Закордонні паспорти розвідників, які брали участь у спецоперації із затримання “вагнерівців”, Держприкордонслужба анулювала нібито через фальсифікацію документів. Про це повідомляють журналісти-розслідувачі “Схеми: корупція в деталях”, передає “5 канал”.

Як зазначають журналісти, паспорти п’ятьох колишніх співробітників Головного управління розвідки, серед них і керівника ГУР Василя Бурби, визнали недійсними на підставі листа з Державної міграційної служби. У ньому мовиться про те, що нібито документи ексрозвідників були оформлені з порушеннями законодавства, а тому підлягають вилученню.

Водночас у Міграційній службі повідомили, що про такий лист нічого не знають. Державна служба спеціального зв’язку також запевнила, що ніякого листа від міграційників до прикордонної служби не доставляла: ні фельд’єгерським, ні спеціальним зв’язком. Прикордонники повідомили, що лист надійшов поштою.

Нагадаємо, Василя Бурбу та 4 розвідників звільнили за тиждень після провалу спецоперації із затримання найманців російської приватної-військової компанії “Вагнера”.

Уночі 29 липня 2020 року в Білорусі затримали 32 іноземних бойовиків. Це були росіяни з ПВК “Вагнера”. Частина затриманих воювала на Донбасі і в Сирії. Щонайменше 14 з них раніше були помічені на українському сході, на боці російських терористичних формувань. Четверо – уродженці Донецька, Луганська та Слов’янська. Уже 14 серпня Білорусь видала Російській Федерації всіх бойовиків, проігнорувавши запит України на їх екстрадицію.

Як показало розслідування Bellingcat та Insider, найманців мали затримати українські спецслужби, проте голова Офісу президента Андрій Єрмак запропонував відкласти на тиждень заплановану на 25 липня 2020 спецоперацію із затримання бойовиків ПВК “Вагнера”.

Колишній голова ГУР МО Василь Бурба розповів про те, що наказ про перенесення спецоперації із затримання “вагнерівців” віддав Володимир Зеленський через Єрмака. А журналістка Яніна Соколова опублікувала в соцмережі таємні документи – про санкціювання спецоперації із затримання “вагнерівців” та звіт про її виконання. 

Зауважимо, що від самого початку скандалу в ОПУ неодноразово заперечували саме існування операції. Хоча пізніше президент Володимир Зеленський особисто заявив, що це він передав Лукашенку інформацію щодо “вагнерівців”.

Опозиція вимагала створити ТСК для розслідування зриву спецоперації з вересня 2020 року. 19 травня “слуги” в парламенті провалили постанову про створення ТСК для розслідування зриву спецоперації із затримання “вагнерівців”, яку підтримувала опозиція на чолі з “Європейською Солідарністю”, але утворили іншу ТСК.

Навіть США знали про підготовку спецоперації щодо затримання “вагнерівців”. Про це повідомило видання CNN із посиланням на заяви трьох експосадовців української військової розвідки.