Кількість заяв про домашнє насильство за рік виросла наполовину – МВС

В Україні цього року на 53% виросла кількість заяв про домашнє насильство, порівняно з аналогічним періодом торік.

Про це у себе на сторінці у Facebook повідомив міністр внутрішніх справ Денис Монастирський.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: “Кривдник був ого-го! Так бив, що не могла нічого зробити”: як рятують жертв домашнього насильства

“267 тис. – стільки заяв про домашнє насильство надійшло до поліції з початку року. Це на 53% більше, ніж за аналогічний період минулого року. Домашнє насильство може стосуватися кожного – жінок, чоловіків, дітей, батьків, літніх, мати різні форми і прояви. Якщо дитина зазнає насильства в родині, несе його в садок і школу, на вулицю і до однолітків. Виростає з ним і транслює в дорослому житті. Далі насильство набуває суспільних масштабів”, – пише міністр.

“Наразі в 67 містах діють 86 спеціалізованих мобільних груп із реагування на випадки домашнього насильства. Там, де їх поки немає, залучаємо підрозділи поліції. Зараз активно працюємо над пілотним проєктом “Вихователь безпеки”, який передбачатиме, зокрема, запобігання та фахове реагування на насильство в школах. Основний інструмент, як подолати домашнє насильство якомога ширше інформувати про його причини й наслідки, про те як його уникати та як діяти, коли страждаєш від нього”, – додав Монастирський.

Турецька поліція застосувала сльозогінний газ і гумові кулі в четвер, 25 листопада, щоб розігнати акцію протесту. Тисячі людей, багато з яких були жінки, вийшли на вулиці Стамбула, щоб відзначити Міжнародний день боротьби за ліквідацію насильства щодо жінок.