США загрожують Ірану загостренням конфлікту через відмову співпрацювати з МАГАТЕ

США вимагають від Ірану співпраці з Міжнародним агентством з атомної енергії (МАГАТЕ). В іншому випадку США погрожують зібрати екстрене засідання в МАГАТЕ, що може призвести до зриву переговорів щодо ядерної угоди.

Як повідомляє Reuters, МАГАТЕ вимагає від Ірану повторної установки камер спостереження на майстерні в комплексі TESA Karaj, де виготовляються деталі для вдосконалених центрифуг, що збагачують уран. Також агентство хоче отримати відповіді про походження частинок урану, які виявлені на старих об’єктах.

Представники США у МАГАТЕ заявили, що будуть змушені скликати екстрені збори, щоб врегулювати ситуацію.

«Якщо відмова Ірану від співпраці не буде негайно усунена, у правління не буде іншого вибору, окрім як скликати позачергове засідання до кінця цього року, щоб врегулювати кризу», – йдеться у заяві.

Зазначається, що позачергове засідання правління, швидше за все, буде спрямоване на ухвалення резолюції проти Ірану. Це може поставити під загрозу переговори між Іраном та США щодо відновлення ядерної угоди 2015 року, які мають поновитися у понеділок.

Нагадаємо, Місія МАГАТЕ в Ірані опинилася під загрозою. Генеральний директор Міжнародного агентства з атомної енергії (МАГАТЕ) Рафаель Гроссі заявив про обмеження роботи програми моніторингу на ключовому об’єкті в Ірані.

Спікер парламенту Ірану Мохаммад Бакер Калібаф повідомив, що у Міжнародного агентства з атомної енергії (МАГАТЕ) більше немає права отримувати доступ до записів камер спостереження Організації атомної енергії Ірану (AEOI). Дія договору між партнерами закінчилася 22 травня.

Вночі 11 квітня в Ірані на ядерному об’єкті в Натанзі сталася аварія, пов’язана з електричними мережами. Причини аварії поки розслідуються.

В результаті аварії на ядерному об’єкті в іранському місті Натанзі вийшли з ладу тисячі центрифуг для переробки урану, а також зруйнована наземна енергосистема.

Віце-президент Ірану заявив, що аварія у ядерному центрі зі збагачення урану насправді була терактом. І пообіцяв розплату його організаторам.

Міністр закордонних справ Ірану Мохаммад Джавад Заріф заявив, що за передбачуваної атакою на ядерний об’єкт в Натанзі стоїть Ізраїль, заявив міністр закордонних справ Ірану Мохаммад Джавад Заріф.

Також в Ірані повідомили, що людина, яка вчинила диверсію на ядерному об’єкті в Натанзі , покинула країну. Його оголосили в міжнародний розшук.

загрузка…