Терористи не пропустили ОБСЄ на непідконтрольні території Донбасу

Бойовики на Донбасі заважають моніторингу ситуації, яку здійснює Організація з безпеки та співробітництва у Європі. Вони не пропускали спостерігачів на окуповані території у районі Золотого.

Як повідомляється у звіті СММ ОБСЄ, о 15:00 25 листопада патруль ОБСЄ на чотирьох автомобілях прибув із підконтрольних уряду районів на місце ділянки розведення сил у районі Золотого. Спостерігачі планували проїхати до непідконтрольних уряду районів Луганської області для моніторингу ситуації.

«Два члени збройних формувань (з нарукавними пов’язками з написом «СЦКК») не пропустили патруль Місії, пославшись на «накази від своїх командирів», – йдеться у повідомленні.

Через 15 хвилин спостерігачам довелося покинути це місце.

ОБСЄ зазначає, що подібні випадки траплялися і в інші дні цього тижня. Зокрема, 23 листопада та 25 листопада збройні формування не дозволили патрулям ОБСЄ перетнути лінію зіткнення в обох напрямках у трьох місцях на Луганщині. Також 24 листопада спостерігачі не змогли здійснити моніторинг ситуації у Донецькій області.

ОБСЄ нагадує, що Рішенням Постійної ради ОБСЄ №1117 передбачено забезпечення безпечного та надійного доступу Місії по всій Україні.

«Необмежений та безумовний доступ до всіх районів є критично важливим для забезпечення ефективного моніторингу та інформування про ситуацію з безпекою, а також виконання інших передбачених мандатом завдань», – йдеться у повідомленні ОБСЄ.

Нагадаємо, 22 липня 2020 року на переговорах Тристоронньої контактної групи в Мінську було досягнуто домовленості про повне та всеосяжне припинення вогню на Донбасі. «Режим тиші» стартував опівночі 27 липня.

Однак російсько-терористичні війська продовжують регулярні обстріли позицій ООС, під час яких гинуть і зазнають поранень українські військові.

Так, вранці 24 листопада 2021 року терористи обстріляли з мінометів позиції українських прикордонників біля контрольно-пропускного пункту Мар’їнка. З українського боку ніхто не постраждав, пошкоджено фортифікаційну споруду.

За добу 23 листопада з боку російсько-окупаційних військ зафіксовано 4 порушення режиму припинення вогню, поранено одного військовослужбовця.

А 19 листопада внаслідок обстрілу окупантів загинув український військовий.

загрузка…