У Чехії оголосили надзвичайний стан

Чехія через пандемію коронавірусу на 30 днів запроваджує надзвичайний стан.

Рішення про відповідні заходи уряд ухвалив у четвер, 25 листопада, повідомляє Ceske Noviny.

“Із огляду на несприятливу епідеміологічну ситуацію ми вирішили оголосити надзвичайний стан, який почне діяти з опівночі 26 листопада. Досвід інших країн доводить, що високий рівень вакцинації означає низький рівень госпіталізації”, – заявив в.о. прем’єра Чехії Андрей Бабіш.

Політик закликав співвітчизників вакцинуватися й не вірити у міфи антивакцинаторів. Бабіш також поінформував, що країна 20 грудня отримає 300 тис. доз вакцини для імунізації дітей до 12 років.

Крім того, Чехія запровадила обов’язкову вакцинацію для працівників медичних закладів і соцслужб, а також військових, поліцейських, пожежних та громадян старших 60 років. Надзвичайний стан означатиме заборону проведення різдвяних ярмарків, а також вживання їжі та алкоголю у громадських місцях.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: ЄС змінює правила в’їзду для українських туристів

Протягом 24 листопада в Чехії підтвердили 18 004 нових випадки інфікування. Госпіталізували 5 886 людей, із них 850 у важкому стані. Захворюваність на 100 тис. населення протягом тижня сягнула 1 097. Гірша ситуація лише в сусідній Словаччині, де цей показник сягає 1 351 на 100 тис. населення. У президента Чехії 77-річного Мілоша Земана 25 листопада виявили коронавірус.

У зв’язку з коронавірусом надзвичайний стан вперше оголосили у Чехії 12 березня минулого року. Вдруге 5 жовтня 2020-го. Він діяв до 11 квітня.