Польща виплачує солідні гроші на українських дітей: які умови отримання

Українці, які працюють у Польщі легально та мають картку побиту, щомісяця мають право отримувати на кожну неповнолітню дитину 500 злотих – приблизно 3,2 тис. грн.

Якщо діти мають лише матір або батька – виплата буде вищою, розповіла Gazeta.ua уповноважена президента польського міста Валбжих зі справ іноземців Ірина Реріх.

“Картка дає право отримувати на кожну неповнолітню дитину щомісяця 500 злотих. До їхнього 18-річчя. Також перед початком кожного навчального року на школярів у родині видається 300 злотих – на книжки, зошити, канцтовари. Ще один бонус – можливість отримувати періодично ваучери на 500 злотих. Теж на кожну дитину. Ці гроші можна витратити на зоопарк, готель, парк розваг, поїздку на море”, – розповіла Ірина.

Карта побиту – це дозвіл на тимчасове проживання і роботу в Польщі. В Україні їх часто називають “картками перебування”. Їхні власники, окрім виплат на дітей, мають ще кілька бонусів, додала Ірина Реріх.

“На час дії картки не потрібно носити в адміністрації документи від роботодавців аби підтвердити легальність перебування в Польщі. Головна перевага – з польською карткою побиту українець будь-коли може поїхати в Україну і потім легально повернутися в Польщу. Вже не потребує віз, запрошень чи інших документів. Також може вільно їздити як турист країнами Шенгенської зони”, – сказала Ірина.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Скільки коштують продукти в Польщі – фото із цінами в супермаркетах

Як українці отримують картку побиту, скільки вони заробляють у Польщі й витрачають на оренду житла, Ірина Реріх розповіла в ексклюзивному інтерв’ю для Gazeta.ua. Читайте за посиланням: “Українці заробляють до 23 тисяч гривень”: які зарплати, витрати й проблеми в наших мігрантів у Польщі.

Польща готується спростити для працівників з України отримання “карток перебування”. Пакет змін до закону про іноземців уже схвалив Сейм. Нововведення даватимуть право українцям не задокументовувати своє місце проживання в Польщі й не підтверджувати джерело доходу під час складання заяви на отримання картки побиту. Замість цього буде достатньо інформації про те, що заробіток закордонного працівника не менший за мінімальну зарплату в країні.