У Росії заявили про наступ Києва на Донбас – МЗС відреагувало

Представниця Міністерства закордонних справ Росії Марія Захарова заявила, що Збройні сили України ведуть наступальні дії у деяких районах Донбасу.

Про це пишуть “РИА Новости” із посиланням на Захарову.

“Гарячі голови київського режиму, відчуваючи повну безкарність, виступають за силове розв’язання внутрішньоукраїнської кризи. Нагнітають ситуацію в зоні конфлікту”, – сказала Захарова.

Вона стверджує, що про наступальні дії ЗСУ в районі Гранітного й Старомар’ївки нібито свідчать звіти Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ.

Прессекретар МЗС України Олег Ніколенко назвав слова Захарової брехнею, пише “Українська правда”.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Бойовики на Донбасі вкотре блокували діяльність ОБСЄ

“Російська Федерація взялася з новим завзяттям дискредитувати роботу СММ ОБСЄ. Заяви про нібито наявність в її звітах тверджень про наступальні дії ЗСУ не неправдиві.

Такі інсинуації мають одну мету: надати інформаційне прикриття російським військам на тлі загострення ними безпекової ситуації на Донбасі та вздовж українського кордону”, – пояснив Ніколенко.

Він нагадав, що звіти СММ ОБСЄ свідчать про системні обмеження свободи пересування на тимчасово окупованих територіях, блокування засобів зв’язку і спостереження, загрози особистій безпеці міжнародних спостерігачів саме з боку бойовиків РФ.

Ситуація набула таких безпрецедентних масштабів, що глава СММ ОБСЄ на початку листопада офіційно закликав розблокувати роботу місії в непідконтрольних українському урядові районах. Але Росія цей заклик, як і інші подібні заклики міжнародної спільноти, проігнорувала, підсумував Ніколенко.

Російська Федерація з 15 листопада активно нарощує боєготовність для масштабної ескалації на кордоні з Україною. Для цього перекидає війська й техніку до окупованого нею Криму. Про це свідчать нові дані американської розвідки, які міжнародне інформагентство Bloomberg опублікувало 25 листопада.