Кулеба прокоментував зняття санкцій із соратників Януковича

Тенденція скасування санкцій ЄС щодо посадовців режиму Януковича може продовжитися, якщо в Україні проти цих людей не ухвалять жодних судових рішень.

Про це сказав міністр закордонних справ Дмитро Кулеба в четвер, повідомляє ZN.UA.

“Ми працюватимемо разом із правоохоронцями, щоб зберігати санкції для цих осіб.

Але ще раз наголошу, що головне – це судові рішення. Якщо не буде судових рішень, то санкції знімуть”, – заявив міністр.

МЗС вже налагодило тісніші відносини із правоохоронними органами, щоб рухатися далі в цьому питанні.

“На початку цього тижня відбулася нарада під головуванням генерального прокурора Ірини Венедиктової. Я їй вдячний за проактивну позицію.

Ми зібралися: всі правоохоронці плюс МЗС і віцепрем’єр з європейської та євроатлантичної інтеграції. Пройшлися всіма справами й списками, побачили, де є більше перспектив, де менше. І зараз коліщата державного механізму в цьому питанні крутитимуться швидше”, – сказав Кулеба.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Під час розстрілів на Майдані Янукович 11 разів телефонував Путіну

Важливо, щоб правоохоронні органи в цьому питанні працювали швидко, тому що час спливає, а санкції продовжують скасовувати, зауважив міністр.

“Це насамперед завдання для українських правоохоронних органів і судів. Кожна справа є великою, і її розгляд потребує часу в умовах функціонування нашої судової системи, яка потребує реформування.

Це не одноденна справа, але рух вперед у цьому напрямі є”, – сказав очільник МЗС.

24 листопада посли ЄС схвалили виключити із санкційного списку колишнього міністра доходів і зборів режиму Януковича Олександра Клименка.

Зараз у переліку санкцій семеро колишніх посадовців. 2014 року їх було 18.