Євросоюз змінює правила в’їзду для іноземних туристів: подробиці (Відео)

Кішка лежить на атласі

Коронавірус та карантин

Франція переживає уже 5 хвилю коронавірусу

Єврокомісія міняє правила в’їзду у ЄС для іноземних туристів. І планує пускати, лише тих, хто має щеплення. Раніше механізм діяв за принципом “зеленого списку”. Це перелік країн, де низький рівень інфікувань. І звідти Європа приймала туристів навіть без повного курсу вакцинації. Зараз планують орієнтуватися на конкретну людину, яка подорожує, а не на країну, з якої вона приїхала. Також у Євросоюзі планують визнати вакцини, схвалені ВООЗ. Серед них Covishield і CoronaVac, якими щепилося чимало українців. Тим часом європейські країни самі намагаються стримати нову хвилю коронавірусу. Подробиці дізнавалася журналістка “5 каналу”.

Франція запроваджує третю, бустерну дозу для усіх дорослих. Щепитися нею можна буде, якщо від повного щеплення минуло 5 місяців. Також із 15 січня, якщо цей термін сплинув, а бустерної дози немає не буде дійсним COVID-сертифікат. А без нього у Франції тепер неможливо відвідати практично жодне громадське місце.

“Так, вірус поширюється знову, поширюється швидко, поширюється скрізь і у Франції, і в інших країнах світу. Вірус реагує на цикли, які чергуються – періоди епідемії і спаду. І зараз черга Франції переживати 5 хвилю. Вона точно буде сильнішою і довшою, ніж четверта”, – сказав міністр охорони здоров’я Франції Олів’є Веран.

Франція переживає уже 5 хвилю коронавірусу. Показники – рекордні, понад 30 тисяч нових хворих за добу. Такого спалаху не було з квітня. Вже невдовзі повертається обов’язкове носіння масок у закритих приміщеннях. А негативний ПЛР-тест, який теж може стати перепусткою у громадські місця, діятиме лише одну добу, а не три, як раніше. Та ці норми іще не найсуворіші. Так, Чехія повертає надзвичайний стан на 30 днів щонайменше. До такого кроку вдалася і Словаччина. Адже тут найшвидший у світі приріст захворюваності на COVID-19.

“Ми запроваджуємо надзвичайний стан. Він може тривати до 90 днів. Два тижні ізоляції – це найменше. Ми переглянемо рішення за 10 днів”, – наголосив прем’єр-міністр Словаччини Едуард Гегер.

Як і у сусідній Австрії, де локдаун діє уже тиждень – обмеження тут не стосуються навіть вакцинованих. Закривають громадські та культурні заклади і торгові центри. Щодня від 5:00 ранку і до 00:00 наступного дня діятиме комендантська година. За крок до закриття і Німеччина. Кількість померлих від коронавірусу уже перевищила сто тисяч.

“Це дуже сумний день. Ми позначили, що вже сто тисяч людей померли від коронавірусу. Тому ми повинні дуже обережно контактувати з іншими, дбати, аби шпиталі не були переповнені. Зараз важливий кожен день”, – підсумувала в.о. канцлера Німеччини Ангела Меркель.

Головним чиннником для стримування інфекції називають вакцинацію. Статистика доводить, що ті держави ЄС, де високий рівень щеплень мають низький рівень смертності і важких випадків. Укотре закликала щепитися голова Єврокомісії. Адже вакцин достатньо, і для бустерної дози, і для тих, хто лише зараз наважився на першу. Також повна вакцинація стане головною перепусткою для подорожей як і усередині ЄС, так і для іноземних туристів. 

Нонна Стефанова, “5 канал”

Читайте також: Ніякої “червоної зони”: ЄС планує зняти обмеження на в’їзд усіх вакцинованих мандрівників