“Всі мішені були уражені”: як танкісти на Донеччині вдосконалюють навички – сюжет (Відео)

Навчання на Донеччині

Екіпажі, які гірше впоралися з задачею, виконують вправи повторно

Тренуються стріляти. На Донеччині тривають масштабні навчання танкістів. І якщо від 2015, відколи важке озброєння відвели з позицій, екіпажі могли лише наводити гармати на мішені, то нині їх знищують. Тренуються танкісти і вдень, і вночі, використовують пристрої нічого бачення. Вишкіл влаштували через загострення ситуації на фронті, подробиці дізнавалася журналістка “5 каналу”.

Випробування для танкістів не з простих. Кожен екіпаж за 4 хвилини має поцілити у 3 мішені з гармат і ще у декілька з кулеметів.

“Необхідно фіксувати такі показники, як час завантаження боєприпасів, час першого пострілу. Згідно умов вправи. Надається певний час на виконання цієї вправи.Також я повинен фіксувати цей час. Якщо він перевищений, то оцінка знижується на 1-2 бали”, – каже військовослужбовець Тарас.

Поки що у змаганнях лідирує екіпаж Романа.

“Я гадаю, що ми нормально відстрілялися, тому що всі мішені були уражені. Так само, як з кулемета ПКТ, НСВТ і з гармати”, – зазначив військовослужбовець ЗСУ Роман.

У війську Роман уже четвертий рік, і це його третя ротація на передовій. Навички володіння зброєю опановував у Харківському інституті танкових військ. А відколи прийшов у бойову бригаду, свої вміння постійно вдосконалює.

“Саме головне володіти тією технікою, на якій ти працюєш. Не важливо чи це танкіст, чи інший військовослужбовець. Якщо він знає досконало свою техніку і виконує завдання, то успіх гарантовано”, – додав Роман.

Ті екіпажі, які гірше впоралися з задачею, виконують вправи повторно. Під час тренувань головне перемогти себе, каже керівник навчань Сергій. Домогтися результату, кращого за попередній.

“Екіпажі танків всі виконують вправи. Незадовільних оцінок, ми вже другий день виконуємо вправи, немає. Ті, хто мали – перевиконали вправу і отримали позитивний результат. Тобто всі екіпажі і танковий батальйон в цілому спроможні виконувати завдання”, – наголосив військовослужбовець Сергій.

Навчання тривають уже четвертий день. Танкісти вже відпрацювали ураження цілей вночі. На озброєнні підрозділу танки Т-64, оснащені приладами нічого бачення, 125-міліметровою гарматою уражають цілі на відстані до одинадцяти кілометрів. Проте згідно з Мінськими угодами від 2015 року вони відведені в резерв і наразі не беруть участі в боях на сході.

Вікторія Ковальова, Донецька область, “5 канал”

Читайте також: Штурмували позиції противника: десантники провели масштабні навчання на полігоні під Житомиром