Зірвана операція зі звільнення в’язнів “Ізоляції”: учасник групи розповів, як самовіддано бійці готові були йти на штурм (Відео)

Михайло Ніколов

Він наголосив на мотиваційній частині тих бійців, які йшли звільняти наших полонених

Про організацію зірваної спецоперації із звільнення в’язнів “Ізоляції” в окупованому Донецьку розповів підполковник Михайло Ніколов на позивний “Лєрмонтов” на “5 каналі”, в програмі “Прямим текстом”.

“Ідея звільнення полонених виникла у мене у 2015 році, коли я повернувся з полону, в який потрапив під Іловайськом. Я доброволець батальйону “Донбас”, з 2015 офіцер ЗСУ, начальник штабу 46 батальйону “Донбас-Україна”, з 2016 року доброволець, з 2019 року боєць групи “Шведа”, на групу “Шведа”мені вдалося вийти тільки у 2019 році. Була конкретно поставлена задача – звільнити тих, хто мучиться в полоні”, – розповів підполковник.

Група “Шведа”, яка підпорядковується ГУР, готувала спецоперацію по звільненні заручників з “Ізоляції” в окупованому Донецьку. Група представила керівництву план “Ізоляції”, документи з прізвищами, кого і хто катував, а також речові докази злочинів.

“Питки електричним током – це не просто питки, це вставлення в задній прохід, прив’язування до геніталій і це тільки мала частина того, що можна озвучувати. Тому ці матеріали нам необхідно було передати нашому правосуддю”, – переконує Михайло Ніколов.

Він наголосив на мотиваційній частині тих бійців, які йшли звільняти наших полонених.

“Всі знають про цю операцію тільки тому, що вона була зірвана. Якби вона пройшла успішно, ніхто в Україні не знав би наших імен і прізвищ. Ми йшли на це, наперед домовившись, що про нас ніхто не буде знати”, – заявив “Лермонтов”.

На питання, чому була зірвана операція він відповів, що йому це не відомо. 

“Вирішувати, хто правий, хто ні – нам заборонено говорити про якісь політичні чи ідеологічні теми. Єдине питання, яке виноситься на обговорення, – виконання бойової операції”,  – наголосив боєць.

Нагадаємо, головний редактор “Цензор.НЕТ” Юрій Бутусов заявив, що катівню “Ізоляція” в окупованому Донецьку планували захопити, але спецоперацію Міноборони зірвали.

“Ізоляція” – це культурний простір, який 2014 перебрався до Києва, коли його будівля на Донеччині перетворилася на таємну катівню бойовиків. У ніч на вівторок, 9 листопада, у Києві СБУ затримала Дениса Куликовського (“Палича”). Мало знайомий загалу, але сумно відомий тим, хто був незаконно ув’язнений у таємній донецькій в’язниці.

Читайте також Пиляли зуби, не давали їжі та води, катували струмом: колишній в’язень “Ізоляції” розповів про жахливі знущання