“Я знаю, що відбулося кілька допитів колишніх розвідників” – Соколова (Відео)

Яніна Соколова

Зрив спецоперації із затримання вагнерівців

Журналістка зазначила, що цих людей намагаються переслідувати різними способами

Журналістка Яніна Соколова в етері ток-шоу “Прямим текстом із Юрієм Луценком” розповіла про допити колишніх розвідників. Про це повідомляє “5 канал”. 

“Ці документи, які ми оприлюднили – це документи, які ми виклали з однією метою, аби суспільство знало, що рослідування Bellingcat – це все абсолютно правда. І нині, поки ми тут говоримо в студії, я знаю, що відбулися кілька допитів, колишніх розвідників. Я не можу в голос говорити чиї це імена, але точно знаю, що це був Бурба. Власне він на шоу Савіка Шустера розповів, що в нього був, одночасно, до речі цікавий кейс – призначили допит, на той самий час, на який мало було випуститися шоу”, – сказала Яніна Соколова.

Журналістка зазначила, що цих людей намагаються переслідувати різними способами.

“Ну що теж сміх, бо страх рухає людьми, вони починають брехати і шукати якісь хитрощі. Так от, зараз допитують цих людей, намагаються їх переслідувати різними способами. Починаючи від неможливості цих людей виїхати закордон. Їх зупиняють, з ними проводять якісь розмови”, – розповіла вона.

“А чому їх там зупиняють? За різними обставинами демонструючи їм, що вашої ноги не буде за межами України доти і ви будете здригатися тут доти, доки ви не будете співпрацювати з ОП”, – підсумувала Яніна Соколова.

Дивіться повний випуск програми: 

Нагадаємо, вночі 29 липня 2020 року в Білорусі затримали 32 іноземних бойовиків. Це були росіяни з ПВК “Вагнера”. Частина затриманих – воювали на Донбасі і в Сирії. Щонайменше 14 з них раніше були помічені на українському сході, на боці російських терористичних формувань. Четверо – уродженці Донецька, Луганська та Слов’янська. Вже 14 серпня Білорусь видала Російській Федерації всіх бойовиків, проігнорувавши запит України на їх екстрадицію.

Як показало розслідування Bellingcat та Insider, найманців мали затримати українські спецслужби, проте голова Офісу президента Андрій Єрмак запропонував відкласти на тиждень заплановану на 25 липня 2020 спецоперацію із затримання бойовиків ПВК “Вагнера”.

Колишній голова ГУР МО Василь Бурба розповів про те, що наказ про перенесення спецоперації із затримання “вагнерівців” віддав Володимир Зеленський через Єрмака. А журналістка Яніна Соколова опублікувала в соцмережі таємні документи – про санкціювання спецоперації із затримання “вагнерівців” та звіт про її виконання. 

Зауважимо, що від самого початку скандалу в ОПУ неодноразово заперечували саме існування операції. Хоча пізніше президент Володимир Зеленський особисто заявив, що це він передав Лукашенку інформацію щодо “вагнерівців”.

Опозиція вимагала створити ТСК для розслідування зриву спецоперації з вересня 2020 року. 19 травня “слуги” в парламенті провалили постанову про створення ТСК для розслідування зриву спецоперації із затримання “вагнерівців”, яку підтримувала опозиція на чолі з “Європейською Солідарністю”, але утворили іншу ТСК.

Навіть США знали про підготовку спецоперації щодо затримання “вагнерівців”. Про це повідомило видання CNN із посиланням на заяви трьох експосадовців української військової розвідки.