Пиляли зуби, не давали їжі та води, катували струмом: колишній в’язень “Ізоляції” розповів про жахливі знущання (Відео)

Денис Коваль

Коваль розповів і про персонал, який катував людей

У так званому “МГБ” окупованого Донецька в’язнів катували, не давали їсти, пити, спати, також застосовували електричний струм і спилювали зуби. Про це в етері програми “Прямим текстом” на “5 каналі” розповів колишній в’язень “Ізоляції” Денис Коваль.

“У 2016 році постукали в двері і сказали – евакуація. Мені інкримінували тероризм. Спочатку мене помістили в МГБ, там мене катували, я був без свідомості, не розумів, скільки днів пройшло, бо не давали ні спати, ні їсти, ні пити, застосовували електрику, напилком пиляли зуби, просто знущалися, а потім вже привезли в “Ізоляцію”. Там спочатку я був в одиночці, потім в камері з 18 людьми”, – каже ексв’язень. 

Він також розповів історія чоловіка старшого віку, якого нещадно допитували, били, знущалися.

“Там був Анатоліч, такий вже у віці чоловік, його питали дуже довго, кілька разів в підвал опускали, тягали його за руки по сходах, поздирали йому ноги. Я переконався на скільки нескінченні людські можливості. Ця людина років під 60 три доби простояла під стінкою, руки тримаючи за головою”, – згадує Денис Коваль.

Крім того, він підтвердив, що в “Ізоляції” були випадки, коли до в’язнів застосовували сексуальне насилля.

Коваль розповів про персонал, який катував людей. Це були переважно місцеві розлючені люди.

“Були там м’якого характеру, їх свої там і знищували, вони боялися проявити до нас доброту, це таких кілька молодих хлопців було, а деякі просто дуже розлючені за свою дурість, свої помилки, це були місцеві, земляки. Той же “Палич”, йому це подобалося, він насолоджувався”, – переконує колишній бранець.

Нагадаємо, напередодні головний редактор “Цензор.НЕТ” Юрій Бутусов заявив, що катівню “Ізоляція” в окупованому Донецьку планували захопити, але спецоперацію Міноборони зірвали.

“Ізоляція” – це культурний простір, який 2014 перебрався до Києва, коли його будівля на Донеччині перетворилася на таємну катівню бойовиків. У ніч на вівторок, 9 листопада, у Києві СБУ затримала Дениса Куликовського (“Палича”). Мало знайомий загалу, але сумно відомий тим, хто був незаконно ув’язнений у таємній донецькій в’язниці.