Відео: Лукашенко звинуватив США у прагненні розв’язати війну чужими руками

Сполучені Штати Америки хочуть розв’язати війну, використовуючи Польщу, країни Балтії, Україну та міграційну кризу на кордоні Білорусі.

Про це заявив білоруський диктатор Аляксандр Лукашенко, повідомляє агенція БЕЛТА.


Аляксандр Лукашенко
диктатор Республіки Білорусь

«Вони (поляки – ред.) намагаються скористатися цими бідними біженцями, цим процесом. Вже й мета їхня проглядається. Вони уже відверто кажуть: підключити НАТО. А що означає НАТО? Розв’язати війну. Вони нас провокують. Це не треба Європі, Європа не хоче цього, Європа не хоче війни. Кому ця війна потрібна? Американцям. Сьогодні, ви бачите, монополярний світ зникає. Вони люблять чужими руками воювати, і треба десь тут заворушку знову створити. А вони осторонь спостерігатимуть і зброю поставлятимуть для того, щоб ми вбивали одне одного, й економіка опустилася, вони знову з доларом, який зараз друкують, прийдуть сюди, аби нам допомогти, й Америка знову, як казав Трамп, буде насамперед домінувати… Зробити вони це хочуть руками поляків, прибалтів та українців»

Нагадаємо, на початку листопада Польща оголосила бойову готовність на кордоні з Білоруссю через наплив мігрантів та неодноразові спроби прориву. На місці чергують понад 12 тисяч польських військових.

16 листопада мігранти спробували штурмувати кордон через прикордонний пункт «Брузги» («Кузніца»). У відповідь польські силовики поливали біженців із водометів. Білорусь пригрозила розцінити ці заходи як пряму агресію.

Також спецслужби Білорусі ламають паркан, аби допомогти мігрантам нелегально перетнути кордон.

15 листопада міністри закордонних справ ЄС узгодили нові санкції проти білоруського режиму. Вони будуть запроваджені до кінця листопада.

Тим часом, білоруські військові повідомили про те, що Північноатлантичний альянс (НАТО) припинив співпрацю з Республікою Білорусь. Альянс не підтвердив цю інформацію.

загрузка…