Документи операції щодо “вагнерівців” знищуються, саме тому Зеленський так сміливо брехав – Соколова (Відео)

Яніна Соколова

Зрив спецоперації із затримання вагнерівців

На думку президента, ці документи знищені, бо спецоперація завершена і вона не має такої важливості, каже журналістка

Документи у справі “вагнерівців” знищують, саме тому Зеленський і Офіс президента так довго і впевнено брехали. Про це в етері програми “Прямим текстом” з Юрієм Луценком сказала Яніна Соколова, журналістка і телеведуча, котра однією із перших оприлюднила докази зради керівництва країни, яке зірвало спецоперацію із затримання “вагнерівців”.

“Документи знищуються. За моїми джерелами, частина документів знищена. Це пояснює, чому президент і ОП так сміливо брехали довгий час. Вони були впевнені, що цих документів уже немає”, – наголосила Яніна Соколова.

Вона додала:”Коли якісь документи зникають з бази, то треба пояснити законодавчо, чому вони зникли – так от ці документи зникли, за думкою президента, у зв’язку з тим, що спецоперація завершена і документи не мають такої важливості і цінності для того, аби зберігатися. Відповідно, якщо документи, оприлюднені мною, не мають цінності щодо безцінної операції, то в чому тоді державна зрада, яку інкримінують розвідникам?”.

Нагадаємо, вночі 29 липня 2020 року в Білорусі затримали 32 іноземних бойовиків. Це були росіяни з ПВК “Вагнера”. Частина затриманих – воювали на Донбасі і в Сирії. Щонайменше 14 з них раніше були помічені на українському сході, на боці російських терористичних формувань. Четверо – уродженці Донецька, Луганська та Слов’янська. Вже 14 серпня Білорусь видала Російській Федерації всіх бойовиків, проігнорувавши запит України на їх екстрадицію.

Як показало розслідування Bellingcat та Insider, найманців мали затримати українські спецслужби, проте голова Офісу президента Андрій Єрмак запропонував відкласти на тиждень заплановану на 25 липня 2020 спецоперацію із затримання бойовиків ПВК “Вагнера”.

Колишній голова ГУР МО Василь Бурба розповів про те, що наказ про перенесення спецоперації із затримання “вагнерівців” віддав Володимир Зеленський через Єрмака. А журналістка Яніна Соколова опублікувала в соцмережі таємні документи – про санкціювання спецоперації із затримання “вагнерівців” та звіт про її виконання. 

Зауважимо, що від самого початку скандалу в ОПУ неодноразово заперечували саме існування операції. Хоча пізніше президент Володимир Зеленський особисто заявив, що це він передав Лукашенку інформацію щодо “вагнерівців”.

Опозиція вимагала створити ТСК для розслідування зриву спецоперації з вересня 2020 року. 19 травня “слуги” в парламенті провалили постанову про створення ТСК для розслідування зриву спецоперації із затримання “вагнерівців”, яку підтримувала опозиція на чолі з “Європейською Солідарністю”, але утворили іншу ТСК.

Навіть США знали про підготовку спецоперації щодо затримання “вагнерівців”. Про це повідомило видання CNN із посиланням на заяви трьох експосадовців української військової розвідки.