Goldman Sachs назвав 6 енергокомпаній, чиї акції зростуть найбільше


Аналітики банку Goldman Sachs обрали шість акцій великих енергетичних компаній із найбільшим потенціалом зростання ціни у найближчі місяці, пише РБК. На тлі сировинного ралі енергетичний сектор став одним із лідерів індексу S&P 500.


Exxon Mobil – одна з найбільших нафтових компаній у світі. Аналітики очікують впевненого зростання доходів компанії, цьому також сприятиме збільшення виробництва СПГ, зростання видобутку нафти та нафтопереробки. Цільова ціна Goldman Sachs за акціями Exxon Mobil становить $71 за папір, що передбачає потенціал зростання на 11% порівняно з поточним значенням найближчого року.


Phillips 66 – Компанія має хороші можливості для отримання вигоди від відновлення цін на авіакеросин у 2022 році, вважають аналітики. У банку відзначили покращення фундаментальних показників нафтопереробки компанії, високу рентабельність його підприємств, не пов’язаних із переробкою нафти, а також покращення балансу та потенціал для збільшення прибутковості капіталу. Цільова ціна акцій Phillips 66 на найближчі шість місяців складає $95. Передбачуваний потенціал зростання – 29%.


Baker Hughes – технологічна компанія, постачальник нафтосервісних послуг. Цільова ціна Goldman Sachs за акціями Baker Hughes становить $29, що передбачає потенціал зростання приблизно 20%.


Quanta Services – компанія, що надає послуги в галузі будівництва та обслуговування електромереж. Цільова ціна паперів Quanta Services – $137, потенціал зростання – близько 12%.


Schlumberger – нафтосервісна компанія, постачальник технологій, інформаційних рішень та інтегрованого управління проектами у нафтогазовій індустрії. На думку аналітиків, зростанню фінансових показників компанії може сприяти відновлення витрат на видобуток та нафтосервісні послуги у світі. Справедливу вартість акцій Schlumberger банк оцінює $39, потенціал зростання – близько 24%.


Halliburton – одна з найбільших у світі компаній, які надають сервісні послуги у нафтогазовій індустрії. Вона також виграє від збільшення витрат компаній на видобуток та нафтосервісні послуги. Цільова ціна на акції Halliburton становить $29, потенціал зростання – близько 24%.


Цього року ціни на нафту зросли до максимумів за кілька років завдяки підвищенню попиту на пальне на тлі відновлення світової економіки та обмеженій пропозиції сировини.


У жовтні котирування нафти Brent перевищили $86 за барель уперше з 2018 року. Нафта WTI на Нью-Йоркській товарній біржі у жовтні перевищила $85 – це найвищий рівень за останні сім років.


Нагадаємо, президент США Джо Байден дав дозвіл пустити в хід стратегічні запаси нафти, це має допомогти знизити ціни на нафту.