Apple почала попереджати активістів про те, що за ними можуть стежити через телефон


Apple почала попереджати активістів у різних країнах про можливе стеження через шпигунське програмне забезпечення на їхньому смартфоні.


Компанія попередила правозахисників із різних країн, що «зловмисники, які спонсоруються державою», можуть стежити за ними, пише Reuters.


У середу 24 листопада Apple відправила попередження про можливе стеження щонайменше двом десяткам активістів у всьому світі, які критикували уряд.


Наприклад, політологи, дослідники та відомі діячі, які виступають проти дій уряду Таїланду, отримали повідомлення: «Ваш пристрій може бути зламаний спонсорованим державою зловмисником, він може отримати віддалений доступ до ваших конфіденційних даних, повідомлень або навіть до камери та мікрофону».


Про такі ж повідомлення розповіли в соцмережах два політичні активісти з Гани, опозиційний політик з Уганди та близько десяти журналістів із Сальвадора, з’ясувало видання.


Як стало відомо, у листопаді 2021 року Apple подала до суду на розробника шпигунського програмного забезпечення NSO Group.


Програма NSO Group Pegasus дозволяє дозволяє таємно та віддалено збирати дані з чужих телефонів. Влада 10 країн використовувала її для зламування телефонів журналістів, правозахисників та юристів – розслідування про це розпочалося у липні 2021 року.