Прем’єра наступного тижня: «Хід короля»

Прем’єра наступного тижня: «Хід короля»Прем’єра наступного тижня: «Хід короля»

Фото: Arthouse Traffic


Сюжет. Екранізація роману «Шахова новела» знаменитого австрійського письменника Штефана Цвейґа.


Весна, 1938 рік. Йозеф намагається покинути окуповану нацистами Австрію, але потрапляє під арешт. Зачинений в одиночній камері, він зовсім втрачає зв’язок зі світом. Та одного разу йому вдається вкрасти в тюремників книгу про шахи. Гра стає для нього спасінням. 


[embedded content]


У ролях:  Олівер Мазуччі («Робота без авторства», «Як Гітлер вкрав рожевого кролика»), Альбрехт Шух («Берлін Александерплац»), Бірґіт Мініхмайр («Парфюмер: Історія одного вбивці», «Три дні з Ромі Шнайдер»), Самуель Фінці («Спокусник») 


В українському прокаті: з 2 грудня 2021 року.


Бекґраунд. Стрічка вже має такі премії та нагороди: 


  • Найкращий актор (Олівер Мазуччі), Баварська кінопремія, 2021 

  • Найкращий продакшн, Баварська кінопремія, 2021 


В одному з інтерв’ю режисер Філіп Штьольцль розповів, що ще зі школи був книголюбом, і вперше прочитав «Шахову новелу» ще у підлітковому віці, коли йому було 15 чи 16 рокiв. Історія запала йому в душу. Текстове першоджерело, на думку режисера, дуже метафоричне, щоб одразу розставити потрібні для кіно акценти та внести правильні емоції. Врешті-решт, Штьольцль вирішив подати стрічку на межі марень головного героя та реальності: «Мистецтво – це завжди подорож у невідоме, де ви приймаєте певний ризик невдачі». Філіп не знав точно, яка стрічка у нього вийде. Декорації та візуальні ефекти теж сприяють розмежуванню прекрасного і богемного світу та світу страху і злочинів. 

Прем’єра наступного тижня: «Хід короля»


Вам сподобається, якщо: ви любите європейське кіно, яке змушує думати, і ви хочете побачити історію про те, як неулюблене заняття може стати порятунком за нелюдських умов існування. 


Вам не сподобається, якщо: ви не налаштовані побачити стрічку про винахідливі способи виживання, прагнення до великого у найстрашніші часи та бажання будь-яким чином, навіть за найпринизливіших обставин, залишитися людиною з честю та не втратити розум. 

Прем’єра наступного тижня: «Хід короля»


Головна причина подивитися: задуматися над тим, до яких особистих травм і трагедій цілих поколінь призводять війни та збочені бажання хворих лідерів, та тих, хто хоче їм вислужитися. 

Прем’єра наступного тижня: «Хід короля»

Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.

Ми запрошуємо вас стати частиною Mind Club. Для цього потрібно оформити підписку за $7 на місяць.

Нам дуже важлива ваша підтримка!

Чому ми впроваджуємо платну підписку?

Справжня якісна та незалежна журналістика потребує багато часу, зусиль та витрат, це дійсно недешево. Але ми віримо в перспективи ділової журналістики в Україні, тому що віримо в перспективу України.

Саме тому ми створюємо можливість платної щомісячної підписки – Mind Club.

Якщо ви читаєте нас, якщо вам подобається та ви цінуєте те, що ми робимо, – пропонуємо вам вступити до спільноти Mind.

Ми плануємо розвивати Mind Club: обсяг матеріалів і доступних сервісів і проектів. Уже сьогодні всі члени клубу:

  • Допомагають створювати та розвивати якісну незалежну ділову журналістику. Ми зможемо і надалі розвиватись та підвищувати якість наших матеріалів.
  • Отримують вільний від банерної реклами сайт.
  • Отримують доступ до «закритих» матеріалів Mind (до щомісячного випуску, в якому ми досліджуємо та аналізуємо, як працюють цілі галузі; до щотижневих аналітичних підсумків).
  • Вільний доступ до івентів Mind для підписників та спеціальні умови на інші події Mind.
  • Smart Power. Власники бізнесу, що стануть підписниками Mind, отримають доступ до агрегатора системних порушень від аналітиків Mind та партнерів «Cкажи.uа». Якщо у вашого бізнесу виникли проблеми з непорядними чиновниками чи конкурентами – ми проаналізуємо, чи є їхня поведінка системною, і разом зможемо вирішити цю проблему.
  • Ми і надалі розвиватимемо Mind та додаватимемо корисні журналістські рубрики і сервіси для вашого бізнесу.

Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності. Підтримайте нас за 196 грн на місяць.


Щомісячна підтримка у 196 грн
Допомогти проекту одноразово

Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].