Польща збільшить період роботи за декларацією для українців

Польський Сейм підтримав законодавчі зміни щодо збільшення з шести місяців до двох років періоду, протягом якого українці зможуть працювати в країні на підставі декларації про довіреність роботи (т.зв. «свідченя»). Нині за документом українці можуть працювати в Польщі лише шість місяців, а отримання наступного «свідення» вимагає перерви терміном у півроку.

Про це пише «Європейська правда».

Збільшення цього періоду до двох років дозволить іноземним робітникам отримувати кар’єрні підвищення та більш високу зарплату, спростить роботу польським чиновникам.

Зміни у законодавстві мають бути схвалені Сенатом, після чого документ надійде на підпис президенту Польщі. Зміни набудуть чинності через 14 днів з дня публікації, швидше за все, у першому кварталі 2022 року.

Нові правила, окрім українців, торкнуться іноземних робітників з Білорусі, Росії, Грузії, Вірменії та Молдови.

Польща оголосила про початок роботи над змінами в законодавство з працевлаштування іноземців у травні цього року. Передбачалося, що нові правила скоротять час отримання дозволів іноземними робітниками, зменшать кількість формальних процедур під час отримання дозволів.

Окремим пріоритетом вказувалося створення умов для середньо- та довгострокового пересування працівників.

Раніше співробітники компанії EWL GROUP визначили, в якій із країн — Польщі чи Чехії більше заробляють заробітчани з України. Враховувалися доходи без сплати податків та з ними.

У першому півріччі 2021 року в Україні зріс обсяг грошових переказів із-за кордону. Україна залишається країною-реципієнтом транскордонних переказів.

Найпопулярнішими країнами, де чекають українців на роботу, є Польща, Чехія, Німеччина, Литва і Латвія.

загрузка…