У Чехії запроваджено надзвичайний стан

Чеська Республіка знову запроваджує надзвичайний стан через пандемію коронавірусу.

Про відповідні заходи оголосив уряд, повідомляє видання Ceske Noviny.

Як заявив в.о. прем’єр-міністра Андрій Бабіш, надзвичайний стан почне діяти з опівночі в ніч на п’ятницю, 26 листопада, упродовж 30 днів.

Він передбачає такі обмеження: скасування різдвяних ярмарок та проведення масових культурно-спортивних заходів за участю понад 1 тисячу осіб. Крім того, ресторани, бари та клуби будуть зачинені з 22:00 до 04:59. Людям заборонено вживати алкоголь у громадських місцях.

У вівторок Кабмін погодився з регіональними керівниками, що надзвичайної ситуації наразі немає. Однак деякі спільні заходи проти епідемії, про які сьогодні також веде переговори уряд, були б неможливими без надзвичайного стану.

Відповідно до закону про безпеку Чеської Республіки, уряд повинен негайно повідомити про запровадження надзвичайного стану Палату депутатів, яка може скасувати оголошення.

У зв’язку з коронавірусом, надзвичайний стан уперше було оголошено 12 березня минулого року та у другій – 5 жовтня минулого року. У другому випадку після кількох продовжень воно діяло до 11 квітня.

Нагадаємо, число нових випадків коронавірусу в Чехії різко зросло з початку листопада. Зафіксовано найбільшу щоденну кількість виявлених інфікованих під час пандемії.

З 22 листопада Чехія запровадила локдаун для своїх мешканців, які не прищепилися від COVID-19 і не перехворіли цим захворюванням.

Раніше прем’єр-міністр Чехії Андрій Бабіш запропонував надати два додаткові дні оплачуваної відпустки усім працівникам, які вакцинувалися від коронавірусу.

загрузка…