МВФ оцінив втрати України від запуску «Північного потоку-2» в $1,2 млрд на рік до 2024 року


Запуск газопроводу «Північний потік-2» призведе до скорочення доходів України від транзиту газу приблизно на $1,2 млрд на рік до 2024 року, доки діє нинішній контракт із «Газпромом» на транзит. Така оцінка Міжнародного валютного фонду (МВФ) міститься в матеріалах першого перегляду програми stand-by для України, пише «Інтерфакс-Україна».


Зазначається, що за останні п’ять років Україна отримувала в середньому трохи більше за $2,5 млрд на рік в обмін на надання своїх газопроводів «Газпрому». Очікується, що у 2021 році плата за транзит знизиться приблизно на 40% у порівнянні з попередніми роками.


«Після введення в експлуатацію «Північного потоку-2» обсяг газу, що проходить через Україну, може ще більше знизитися, і доходи України від транзиту прогнозуються на рівні близько $1,2 млрд на рік», – додали експерти.


Раніше президент Володимир Зеленський заявив, що Україна готова зменшити вартість транзиту газу своєю територією та надати власні підземні сховища для зберігання стратегічного резерву палива.