«Нефко» модернізувала будівлі навчальних закладів та вуличне освітлення у Прилуках

«Нефко» модернізувала будівлі навчальних закладів та вуличне освітлення у Прилуках«Нефко» модернізувала будівлі навчальних закладів та вуличне освітлення у Прилуках

Фото: пресслужба «Нефко»


Компанія «Нефко» допомогла модернізувати будівлі навчальних закладів та системи вуличного освітлення у Прилуках. Про це йдеться у пресрелізі компанії.


Загальний бюджет проєкту склав 24 млн грн, з них 12 млн грн становило кредитне фінансування від «Нефко» за програмою енергоощадних кредитів. Ще близько 6,2 млн грн – це грант від Східноєвропейського партнерства з енергоефективності та довкілля (E5P), а решта 5,8 млн грн – співфінансування з боку міста.


Система вуличного освітлення у Прилуках була побудована ще в 1970-х роках. До початку проєкту вона була застарілою, а використання ртутних та натрієвих ламп призводило до надмірної витрати електроенергії та великих витрат для міського бюджету.


Деякі заклади освіти також перебували в незадовільному стані. Наприклад, Дошкільний навчальний заклад (ДНЗ) №9 та Загальноосвітня школа (ЗОШ) №13, що призводило до надто низької температури у приміщеннях, а також високого споживання тепла та газу в зимовий час.


Зазначається, що системи вуличного освітлення модернізували на 40 найважливіших вулицях та автошляхах міста, де встановили нове світлодіодне освітлення, замінили опори та встановили нову систему управління. Модернізація навчальних закладів включала заміну вікон та дверей, утеплення зовнішніх стін, реконструкцію системи гарячого водопостачання, встановлення теплових насосів та оновлення харчоблоків.


Проєкт дозволить місту заощаджувати як електроенергію, так і загальні витрати. Він забезпечить приблизно 275 МВт-год щорічної економії тепла (зменшення споживання на 68% проти початку проєкту), 28 000 куб. м споживання газу (зменшення на 26%) від двох реконструйованих будівель, а також близько 1200 МВт-год щорічного заощадження електроенергії завдяки модернізованій системі вуличного освітлення (заощадження на 63%).


Також передбачається, що викиди CO2 скоротяться приблизно на 1 000 тонн щорічно. Загальна річна економія витрат від усіх заходів з підвищення енергоефективності становитиме близько семи млн грн.


Крім цього, середня температура в навчальних закладах підвищилася з 16°C-17°C перед початком реалізації проєкту до 21°C-22°C. Новий температурний режим відповідає вимогам системи охорони здоров’я та безпеки в Україні.


Нагадаємо: «Нефко» масштабувала скандинавські зелені рішення в Луцьку: термомодернізовано та збільшено енергоефективність 31-го соціального закладу.